Noc v knižnici Bojnice rok 2017

Noc v knižnici Bojnice 2016

9. ročník Noci v knižnici v Bojniciach bol venovaný 95. výročiu fungovania verejnej knižnice v Bojniciach.

Hneď po rozcvičke sa 23 detí zozámilo, oboznámilo s históriou a tohtoročným sviatkom knižnice a rozdelili sme ich do 4 skupín: knihomoli, spisovatelia, ilustrátori a vydavatelia.

Noc v knižnici Bojnice 2016

Už tradíciou býva zvierací hosť. Jeho návštevu zo ZOO sprostredkovali manželia Kubíčkovci, ktorí zodpovedali aj na množstvo zvedavých otázok. Tohtoročným hosťom bol chamelón, ktorý sa predviedol v plnej paráde. Bolo zážitkom ho pohladiť, nechať prechádzať po ruke, ba ozdobiť si ním hlavu ako čelenkou.

Noc v knižnici Bojnice 2016

Upútala aj nočná hra v detskom oddelení, počas ktorej iba pri svetle bateriek účastníci hľadali podľa indície knihy a úlohy z nich. Boli zamerané na knihy o knihách: Králiček Kornel má rád knižky, Králiček Kornel píše príbeh, Calvin nevie lietať, Ema a čarovná kniha, Analfabeta Negramotná, Atramentové srdce a Nekonečný príbeh .

Noc v knižnici Bojnice 2016

Veľkú zábavu priniesli aj pantomimické vyjadrenia názvov kníh a rozprávok. Tvorivosť sme vyskúšali pri slohoch a výtvarných prácach na tému knižnica snov. Zaujali budovy bez dverí s možnosťou škriabania, lezenia po rebríku, skákania z trampolíny a presúvania medzi oddeleniami pomocou tobogánu. Po čítaní úryvkov z knihy Emília a Anjel, ktorý sa volá Ďuro Kremnický sme kreslili Anjela na tričko.

Ráno mal každý pripravený preukaz spáča, v ktorom si našiel, v čom vynikal počas noci. Boli tu naj: projektant, výmyselník, pátračka, zoopozorovateľka, Noc v knižnici Bojnice 2016 organizátor, knihovníčka, kresliarka, zoofil, slovoznalec, všímalka, fanúčik Harryho Pottera, ilustrátorka, baletka, matematik, vyvolávač duchov, žvanil, ticháčik, ochrankár kníh, inovátork knižnice, bombor, architekt a smieško. Nasledovali raňajky, spolu so živým raňajníčkom Ako si mačky kúpili televizor a balík prekvapení so svojimi úlohami.
Andersenovská noc v Bojniciach, už deviaty rok v poradí, bola plná čítania, smiechu a zábavy. Dúfame, že príjemným zážitkom pre zúčastnené deti.