Noc v knižnici Bojnice rok 2013

Noc v knižnici Bojnice 2013

Piateho ročníka v Bojniciach sa zúčastnilo 28 detí. Hosťami bolo aj deväť siedmakov zo Zemianskych Kostolian so svojou pani učiteľkou. Noc sa paradoxne začala rozcvičkou na nádvorí.

Prekvapením podujatia aj pre kvnihovníčky bola návšteva pani europoslankyne MUDr. Anny Záborskej, ktorá prvý krát čítala pre tak veľa detí v Bojniciach. Priznala, že väčšinou číta len vnučkám, ktoré priviedla so sebou. Vypočuli sme si rozprávku Motýľ Hansa Christiana Andersena. Všetky deti dostali od nej aj darček so sladkosťou.

Noc v knižnici Bojnice 2012

Program sa začal stretnutím s Grázlikom Gabom, ktorý ukázal aj svoju poslušnú stránku. Po ňom nasledovala Dada Nálada so svojou kolážou Ja koláž, ktorá inšpirovala deti k vytvoreniu svojej koláže. Vďaka nej sa všetci účastníci lepšie spoznali. Že obal môže skrývať rôzny obsah zisťovali prostredníctvom všetkých zmyslov a fantázie vďaka tvorivej činnosti Kto som, čo som.

Noc v knižnici Bojnice 2011

Po večeri nasledovalo zážitkové čítanie Nechajte trápenie, poletíme za dúhou. Vďaka knihám www.trápenie a Poletíme za dúhou. Zisťovali sme, aké trápenie môžme mať, s kým sa oň možno podeliť, ako sa vcítiť do pocitov druhého. Našu schopnosť empatie ohodnotil test.

Noc v knižnici Bojnice 2012

Pred spaním nasledovala prechádzka a dlhá, predlhá príprava na často prerušovaný spánok. Ráno deti obdržali preukaz spáča, v ktorom mal každý ohodnotenie svojho naj.

Vďaka Noci v knižnici vznikli aj nejaké básničky, v ktorých zdravo súperili Bojnice so Zemianskymi Kostoľanmi:
Noc v knižnici Bojnice 2012 Prekvapenie v knižnici
ukryté na polici
kúsok kôry zo stromu
bez vône a v celofáne,
nasadla Milka na sane,
prišla sa do Bojníc zabaviť
a Noc s Andersenom osláviť.

Aj knihovníčky bojnické
skúšajú črevo básnické
Noc v knižnici Bojnice 2012 Rady by rýmy vymysleli
a Kostoľanom sa vyrovnali.
Pani učiteľka Gašparová
široko-ďaleko páru nemá.
Na Noc v knižnici deti vzala
nepriazeň počasia riskovala.
Aj Komenský by z nej radosť mal
a za deti jej ďakoval.

Noc v knižnici

Noc v knižnici Bojnice 2012 Privítanie milé
a vo veľkom štýle
skutočnosť či iba sen
tešil by sa Andersen.

Hneď na úvod rozcvička
spolu, taká maličká
Ja-koláže, tajný hosť,
čítanie len pre radosť.

Noc v knižnici Bojnice 2012 Prekvapenie do príbehu
ukrylo sa pred nami...
Chcelo to kus odvahy
prechádzať sa tmavým mestom
zaspať a nezostať v strehu
v noci medzi knižkami.

Program pestrý a nie krátky
ako bonus darček sladký
k tomu príjemná atmosféra
stretneme sa o rok možno znova.