Noc v knižnici Bojnice rok 2012

Noc v knižnici Bojnice 2012

Podujatia sa zúčastnilo 23 detí. Noc bola venovaná zvieratám. Všetci nocľažníci boli rozdelení do 4 skupín: žabčo a žabinky, mačičky, líštičky a sovičky. V konečnom hodnotení vyhrali líštičky, o kúsok za nimi boli mačičky, potom nasledovali žabčo a žabinky a sovičky boli na 4. mieste. Deti súťažili v oblastiach: zvieracie rozprávky Hansa Christiána Andersena, rekordy zvierat, hádanky.

Noc v knižnici Bojnice 2012

Hosťom podujatia bola Ing. Jana Bakan, PhD. zo ZOO Bojnice a jej spoluhostia: dve morčatá a dve suchozemské korytnačky. Had, ktorý by sa tiež návšteve knižnice určite tešil, žiaľ prechladol. Má nádchu a ťažkosti s dýchaním a užíva antiobiotiká. Tak má návštevy zatrhnuté. Morčatá Pat a Mat absolvovali prvú návštevu verejnosti. Deti si mohli návštevu zvierat vychutnať, naozaj naživo, čo aj využili. Mali množstvo otázok. Dozvedeli sa veľa zaujímavosti, napríklad aj ako rozlíšiť korytnačiu samičku od samčeka. Ďakujeme za to ZOO Bojnice.

Noc v knižnici Bojnice 2012

Do programu Noci v knižnici bol zahrnutý aj Ľudo Ondrejov, ktorého 50. výročie úmrtia a 111. výročie narodenia si tento rok pripomíname. Deti sa dozvedeli o jeho živote, oboznámili sa s jeho knihami. Ich neľahkou úlohou bolo vylúštiť hrebeňovku, ktorá skrývala občianske meno spisovateľa.

Noc v knižnici Bojnice 2011

Po večeri, ktorá sa stolovala podľa vzoru zvierat sa konala nočná prechádzka Bojnicami, počnúc vynoveným námestím. Prvé zastavenie bolo kŕmenie kačičiek a rýb pri zámku, druhým bol vstup do ZOO, kde sa deti dozvedeli o jej histórií. Tu nás prekvapila hliadka policajného zboru, ktorej sme vysvetľovali, čo tam robíme.

Noc v knižnici Bojnice 2012

Po návrate do knižnice sa uskutočnil balík prekvapení so zvieracími úlohami a hádankami. Nasledovalo nočné (z)maľovanie sa.(Farbami na tvár.)

Noc v knižnici Bojnice 2012

Potom už len pre najmenších rozprávka O sloníkovi, ktorý sa nechcel prikryť uchom a pekné sníčky...a...obháňanie starších detí. Ale zaznamenali sme úspech, zažili sme, že zaspali všetky deti, aj keď to bolo už len nadránom a stálo to nemálo úsilia. Bola to zaujímavá noc v knižnici.