Rozprávkové stromy v Bojniciach

Knižnica oslavovala

Knižnica 30. výročie v budove oslavuje sadením rozprávkovníkov-rozprávkových stromov. Ako spomienku na obľúbenú spisovateľku a jej orgovánový ker nesie orgován letnej čitárne meno Jaroslavy Blažkovej. Prvý strom-jabloň Golden delicius zasadil Jozef Lenhart, ktorý čítal zo svojej knihy Legenda o Cinka Panne

Druhú jabloň-Gala zasadila Veronika Hoffmannová, ktorá čítala zo svojej najnovšej zbierky poézie Dúšok.

Tretím zasadeným stromom je strieborná jedľa a zasadil ju Miroslav Saniga, ktorý oboznámil deti so svojimi knižkami a porouprával o svojej láske k prírode.

Vo zvukovej nahrávke Slovenského rozhlasu je rozhovor redaktora Mgr. Mariána Ondáša o tohtoročnom sadení rozprávkových stromov v bojnickej knižnici.

Nemáte flash player!

Zdá sa, že nemáte nainštalovaný flash player. Ak chcete počuť zvukové nahrávky, kliknite prosím sem a nahrajte si ho.

• 1. Marián Ondáš ~ Rozprávkovníky v Bojniciach