www.mestskakniznicabojnice.sk
Pondelok, Utorok, Štvrtok 9:00-17:00 Streda, Piatok 10:00-18:00

Knihy mládeži


Aféry Finy S. - Činčárová, Alica

Aféry Finy S.

Autor: Činčárová, Alica
Vydané: Bratislava: Evitapress, 2011
Počet strán: 304
Cena: 7.99 Euro (240.71 Sk)

Volá sa Simona, mama ju volá Simka, Simik alebo Fifka, oco Sojka, babka Beruška, kamošky Fifa a spolužiaci Simča. Jej sa však najviac páči Fina, má 15 rokov, má podľa nej aj pár kíl navyše, ktoré sa snaží zhodiť, a miluje Denisa. Jej rodičia aj temperamentná babička sú úplne nemožní , kamarátky občas trapošia a Denis jej láme srdce, ak nie je dva dni na Facebooku.

Anjel - McNish, Cliff

Anjel

Autor: McNish, Cliff
Vydané: Senica: Arkus, 2009
Počet strán: 232
Cena: 8.95 Euro (269.63 Sk)

Stredoškoláčka Freya odjakživa vídala anjelov. Spočiatku ich pokladala len za prelud, keď ju však tieň jedného z nich začne sprevádzať na každom kroku, uvedomí si, že anjeli, ktorí sa jej zjavujú, sú skutoční. Vzápätí musí urobiť vážne rozhodnutie, ktoré bude mať ďalekosiahle následky a ktoré už nikdy nebude môcť vziať späť. Kniha zobrazuje aj prostredie strednej školy, načrtáva problém šikanovania, hodnoty priateľstva a konania dobra.

Atramentové srdce - Funkeova, Cornelia

Atramentové srdce

Autor: Funkeova, Cornelia
Vydané: Bratislava: Tatran, 2009
Počet strán: 464
Cena: 16.50 Euro (497.00 Sk)

Meggie zbožňovala čítanie pri sviečkach. Na okne stáli tri vonné lampy a tri svietniky. Práve držala horiacu zápalku priamo nad čiernym knôtom, keď začula zvonka kroky. Vystrašene ju sfúkla – pamätala si to celkom presne aj po dlhých rokoch, čupla si k zaprášenému oknu a vyzrela von. A vtom ho zbadala. Tma nebola v daždi až taká prenikavá a neznámy muž vyzeral ako tieň. Len tvár mu svietila smerom k Meggie. Vlasy sa mu lepili na mokrom čele. Dážď sa naňho rinul. No nevšímal si to. Stál tam nehybne s rukami prekríženými na prsiach, akoby sa aspoň takto chcel trochu zahriať, a hľadel na ich dom. Atramentové srdce je nádherne vyrozprávaný príbeh o knihách, o zázraku čítania a o význame, ktorým príbehy obohacujú náš život. Kto z nás si neželal, aby ožili jeho obľúbené postavy z knihy ? V Atramentovom srdci sa tento sen stáva skutočnosťou. Meggie, Mo aj ostatní však zaplatia za to vysokú cenu. Nádherný rozprávkový svet a temná zloba kráčajú ruka v ruke a zdá sa, že spočiatku sa zlu darí o čosi lepšie. V Nemecku sa Atramentové srdce dočkalo už 23. vydania, a keď sa príbeh prehupol cez oceán, neušiel pozornosti Hollywoodu a stal sa celosvetovým bestsellerom.

Brána času  - Moore, Ulysses

Brána času

Autor: Moore, Ulysses
Vydané: Bratislava : Slovart, 2011
Počet strán: 208
Cena: 9.95 Euro (299.75 Sk)

Jason a Julia, jedenásťročné dvojčatá, sa práve presťahovali z Londýna do vily Argo, obrovského domu na vrchole útesu. Správcom domu je Nestor, starý mlčanlivý záhradník, ktorý, ako sa zdá, pozná tajomstvá vily. Čo môže dvojicu detí viac nadchnúť ako dom plný záhadných zamknutých miestností? Raz večer deti využijú neprítomnosť rodičov a spoločne s kamarátom Rickom začnú dom prehľadávať. Za skriňou objavia dvere, ktoré sa nedajú otvoriť. Na dverách sú štyri zámky, ale žiadny z kľúčov v dome sa do nich nehodí. Čo je za týmito dverami ? Prečo sa ich niekto pokúsil zamaskovať ? Deti sa rozhodnú, že ich musia otvoriť. Za každú cenu. Tak sa začína dobrodružná naháňačka za pokladom. Trojicu kamarátov čakajú tajné chodby, padacie dvere, hádanky, ktoré je treba rozlúštiť, a nakoniec čarovná jaskyňa v hlbinách útesu, kde zažijú neuveriteľné prekvapenie.

Brisingr - Paolini, Christopher

Brisingr

Autor: Paolini, Christopher
Vydané: Bratislava: Fragment, 2009
Počet strán: 656
Cena: 17.99 Euro (541.97 Sk)

Prísahy . . . skúšky oddanosti . . . vzbura vrcholí . . . Len pred niekoľkými mesiacmi Eragon prvý raz vyslovil slovo ,,brisingr“, čo v starodávnom jazyku znamená oheň. Odvtedy sa naučil čarovať pomocou slov a musel bojovať celým svojím srdcom . Po obrovskej bitke na Horiacich pláňach proti Galbatorixovým vojakom len o vlások unikol smrti. Tým sa však dobrodružstvá Eragona a jeho dračice Zafiry neskončili, lebo mladý Jazdec je viazaný mnohými sľubmi, ktoré možno nebude môcť splniť. Eragon prisahal bratrancovi Roranovi, že mu pomôže zachrániť jeho milovanú Katrinu z rúk kráľa Galbatorixa. Svoju oddanosť sľúbi aj iným. Vardeni zúfalo potrebujú jeho schopnosti a silu takisto ako elfovia a trpaslíci. Keď sa vzbúrencov zmocní nepokoj a zo všetkých strán hrozí nebezpečenstvo, Eragon sa musí rozhodnúť – a jeho rozhodnutia ho poženú cez celé kráľovstvo a ešte ďalej a môžu viesť k veľkej obeti. Eragon predstavuje najväčšiu nádej na vyslobodenie krajiny spod krutej vlády. Dokáže tento kedysi jednoduchý farmársky chlapec zjednotiť vojska vzbúrencov a poraziť kráľa ? Neutíchajúca láska k fantasy inšpirovala Christophera Paoliniho k tomu, aby v pätnástich rokoch začal písať prvú verziu románu Eragon. V devätnástich sa stal podľa denníka The New York Times najpredávanejším autorom. Jeho prvotina sa stala aj predlohou rovnomenného filmu.

Byť tak Bondom - Pudláková, Jana

Byť tak Bondom

Autor: Pudláková, Jana
Vydané: Bratislava: SPN - Mladé letá, 2008
Počet strán: 126
Cena: 5.28 Euro (159.07 Sk)

Hlavný hrdina príbehu Ján Bonďo, prezývaný Bond, je inteligentný chlapec, má pozorovací talent a navyše je veľmi výrečný, s veľkým zmyslom pre situačný humor, ktorým často zabáva nielen spolužiakov a učiteľov, ale aj svoju rozvetvenú rodinu. Dej románu sa odohráva väčšinou v škole a doma v priebehu jedného školského roka, počas ktorého sa pod vplyvom rôznych udalostí stáva z pasívneho Bonďa aktívny, rozhľadený chlapec, ochotný nie iba komentovať, ale i uskutočňovať svoje predstavy.Príbeh je písaný v prvej osobe, takže čitateľ sa od prvej strany stáva hlavným hrdinom knihy. Ján Bonďo prežíva všedný, každodenný život teenagera – priateľstvá, prvú lásku, rivalitu, snaží sa o spoznávanie učiteľov ako obyčajných „normálnych“ ľudí, nie ako prísne autority v škole. Snaží sa pochopiť životné postoje svojich rodičov. Mama pracuje ako veterinárka, svoju ambulanciu má v dome, kde bývajú a otec je psychológ. Bonďo má pocit, že ho rodičia považujú za neschopného. Aj by si zašiel po odbornú radu k otcovi, ale počul, že lekári neliečia svojich príbuzných.Asi preto, lebo sa boja neúspechu, čo ich v prípade cudzích ľudí až tak netrápi. Aj tak nie je dobré, aby rodič vedel o svojom dieťati všetko. A tak skúša hranice rodičovskej trpezlivosti. Pri otcovi čoskoro zistí, kde sa tieto hranice nachádzajú. So sestrou Monou si občas vojdú do vlasov, doslova. Vtipný a poučný príbeh o dospievajúcom chlapcovi, ktorému sa často nechcú plniť domáce povinnosti, občas sa pre niečo nadchne, ale nedokončí to, sem-tam ironizuje, no hlavne realizuje svoje predstavy s menším čí väčším výsledkom a posúva sa za svojmi cieľmi. Jana Pudláková (1963, Košice) žije a tvorí v Košiciach Štúdium: Filozofická fakulta v Prešove, Prírodovedecká fakulta v Košiciach Práca: Dlhé roky pôsobila v školstve, v súčasnosti sa venuje literárnej tvorbe. Záujmy: outdoorové športy, fotografovanie, maľovanie, ručné práce Ocenenia: V rokoch 2007 a 2008 účasť v súťaži Chalupkovo Brezno.

Dievča z minulosti - Šulajová, Zuzka

Dievča z minulosti

Autor: Šulajová, Zuzka
Vydané: Bratislava: Slovenský spisovateľ, 2008
Počet strán: 400
Cena: 9.92 Euro (298.85 Sk)

Ďalší román mladej slovenskej autorky, ktorý potvrdzuje, že nie náhodou sa stala objavom vydavateľstva Slovenský spisovateľ v roku 2007. Dievča z minulosti je príbeh jednovaječných dvojčiat Izabely a Mišky, v ktorom sa prelínajú úplne odlišné a pritom vzájomne prepojené príbehy prostredníctvom Izabeliných nezvyčajných snov. Sen, v ktorom má Izabela možnosť sledovať osud dvornej dámy kráľovnej Alžbety v šestnástom storočí v paláci Hampton Court, začne ovplyvňovať nielen jej život, ale aj životy jej najbližších. Netuší, prečo sa jej prisnil, ani čo má robiť, môže sa len domnievať, že dievča, ktoré je mŕtve štyristo rokov, jej chce niečo odkázať a o čosi ju požiadať . . . Zuzka Šulajová sa narodila v Bratislave a so svojimi rodičmi a s čiernym krížencom Maxom býva v Devínskej Novej Vsi. Písanie patrí medzi jej najväčšie záľuby a venuje sa mu od štrnástich rokov. V súčasnosti študuje andragogiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Dievča z minulosti je jej druhá kniha po úspešnom románe Džínsový denník.

Druhé podanie - Brat, Roman

Druhé podanie

Autor: Brat, Roman
Vydané: Bratislava : Forza Music , 2012
Počet strán: 152
Cena: 8.00 Euro (268.00 Sk)

Po predčasnom úmrtí matky i spolužiačky Moniky sa šestnásťročný Michal ocitá na šikmej ploche. Tenis, ktorému upísal detstvo, ho už nenapĺňa, a tak sa pokúša hľadať zmysel života vo výtvarnom umení, do ktorého ho zasväcovala jeho nebohá matka. Bohémske prostredie na strednej škole, noví spolužiaci a nová láska ho dostanú do súkolia, ktoré mnohých mladých ľudí zvykne zomlieť a z ktorého sa ťažko hľadá východisko. Ak nenachádzajú porozumenie v rodine, hľadajú ho na ulici, v partii, v droge. Z každej cesty však existuje návrat.

Džínsový denník 3 - Šulajová, Zuzka

Džínsový denník 3

Autor: Šulajová, Zuzka
Vydané: Bratislava: Slovenský spisovateľ, 2012
Počet strán: 440
Cena: 10.00 Euro (328.00 Sk)

Paula Semoková, verná svojmu typickému zmyslu pre humor, vám ešte raz dovolí, aby ste spolu s ňou prežili celý rok jej života, ktorý sa krúti najmä okolo vytúženého Lukáša. Zjavne je to veľká láska, ale sú už obaja dosť zrelí na vážny vzťah? Ako sa Paula popasuje s nežičlivou náladou v triede a neprajnosťou vlastných rodičov? A existuje ešte nejaká šanca, že by sa stará partia mohla znovu dať dokopy?

Fablehaven 1 Čaroles  - Mull, Brandon

Fablehaven 1 Čaroles

Autor: Mull, Brandon
Vydané: Bratislava : Fortuna Libri , 2011
Počet strán: 354
Cena: 11.90 Euro (385.50 Sk)

Stáročia boli čarovné bytosti zhromažďované v ukrytej rezervácii nazvanej Čaroles, aby sa zabránilo ich vyhubeniu. Je to jedna z posledných pevností ozajstnej mágie. Očarujúce? Jednoznačne. Vzrušujúce? Nepochybne. Bezpečné? Skôr naopak... Kendra a jej brat Seth nevedia, že ich starý otec je správca Čarolesa. Prastaré zákony udržiavajú v lesoch ukrytých za vstupnou bránou rezervácie poriadok medzi chamtivými trolmi, nezbednými satyrmi, zlomyseľnými bosorkami, skazenými škriatkami a závistlivými vílami. Keď však Kendra a jej brat Seth porušia pravidlá, oslobodia sa mocné sily zla a súrodenci musia čeliť najväčšej výzve svojho života, aby zachránili svoju rodinu, Čaroles a možno aj celý svet.

Fablehaven 2 Východ Večernice  - Mull, Brandon

Fablehaven 2 Východ Večernice

Autor: Mull, Brandon
Vydané: Bratislava : Fortuna Libri , 2011
Počet strán: 442
Cena: 12.90 Euro (388.63 Sk)

Kendra a jej brat Seth na konci školského roka unikajú do Čarolesa, útočiska pre mýtické a čarovné bytosti. Starý otec Sorenson pozve aj troch odborníkov - majstra na magické odvary, zberateľa čarovných predmetov a lovkyňu mystických bytostí. Dúfa, že s ich pomocou rezerváciu ochráni pred Spoločenstvom večernice, prastarou organizáciou, ktorej členovia chcú ukradnúť ukrytý artefakt s nesmiernou mocou. Ak sa artefakt dostane do nesprávnych rúk, môže spôsobiť zánik iných rezervácií, dokonca aj celého sveta.

Fablehaven 3 Epidémia tieňov  - Mull, Brandon

Fablehaven 3 Epidémia tieňov

Autor: Mull, Brandon
Vydané: Bratislava : Fortuna Libri , 2011
Počet strán: 490
Cena: 13.90 Euro (418.75 Sk)

V Čarolese sa dejú veľmi čudné veci. Niekto alebo niečo vyvolalo epidémiu, ktorá stvorenia svetla mení na bytosti temnoty. Hoci Seth túto skutočnosť objaví už v jej začiatkoch, infekčná nákaza sa šíri veľmi rýchlo. Čoskoro sa ukáže, že rezervácia pri tejto skúške dlho neobstojí. Sorensonovci sa zúfalo snažia zohnať pomoc, no nevedia, na koho sa môžu obrátiť. Sfinga im vždy dával dobré rady, ale čo ak je zradca? Vnútri Tichej kobky je uväznená Vanessa, ktorá by o epidémii a o jej liečbe mohla mať dôležité informácie. Môžu jej však veriť? Medzitým sa musí Kendra s niekoľkými členmi Rytierov úsvitu vydať na cestu do vzdialenej rezervácie a nájsť ďalší ukrytý artefakt. Získa ho Spoločenstvo večernice skôr ako oni? Pohltí epidémia tieňov všetko svetlo v Čarolese?

Fulmaya - Nvotová, Dorota

Fulmaya

Autor: Nvotová, Dorota
Vydané: Bratislava: Evitapress, 2011
Počet strán: 383
Cena: 10.99 Euro (331.08 Sk)

Južná Amerika, no hlavne India, Srí Lanka a Nepál - to všetko má Dorka Nvotová precestované. Na dlhé výpravy ďaleko od tradičných turistických miest chodievala so svojím manželom Whiskym, po rozvode s ním sa Nepál stal pre ňu dokonca druhým domovom, kde trávi väčšiu časť roka. Dorka pochodila sama len so šerpom najťažšie trasy v okolí Himalájí, robí sprievodkyňu turistom, pomáha miestnym sirotincom... V tejto knihe nenájdete nič o jej hereckej či speváckej kariére, nič o slovenskom šoubiznise. Objavíte však v nej ozajstného človeka, ktorý kašle na výdobytky civilizácie aj takzvané konvencie. Objavíte Fulmayu. Súčasťou knihy sú aj prílohy s farebnými fotografiami z Dorkiných ciest po svete.

Gregor a veľký tresk - Hawking, Stephen

Gregor a veľký tresk

Autor: Hawking, Stephen
Vydané: Bratislava: Slovart, 2011
Počet strán: 304
Cena: 12.00 Euro (390.00 Sk)

Erik sa zapojí do veľkého experimentu vo Švajčiarsku, kde skúma prvé okamihy po vzniku vesmíru. Existuje však skupina ľudí, ktorí nesúhlasia so spustením experimentu a pripravujú sabotáž, aby prerušili veľkolepé spustenie prístrojov. Podarí sa im to? Na čej strane bude tentoraz stáť Radač? A prečo vôbec tak naliehavo chce rozprávať s Ankou a Gregorom?

Malé klamárky - Shepardová, Sara

Malé klamárky

Autor: Shepardová, Sara
Vydané: Bratislava: SPN-Mladé letá, 2011
Počet strán: 240
Cena: 9.90 Euro (298.25 Sk)

Každý niečo skrýva a tají - najmä na strednej škole, tak ako hrdinky tejto úspešnej série zo života zdanlivo perfektných dievčat. Spencer, Aria, Emily a Hanna sú nerozlučnými priateľkami. Spencer túži zbaliť sestrinho frajera, Aria sníva o učiteľovi angličtiny, Emily bojuje s novým dievčaťom v škole a Hanna nechce prezradiť svoje triky, ako byť neodolateľná. Navyše všetky štyri skrývajú jedno veľké a hrozné tajomstvo, odvtedy ako zmizla ich piata priateľka Alison. Ak by bola mŕtva, všetky tajomstvá by ostali ukryté. Lenže kto potom posiela záhadné odkazy podpisujúce sa ´A´?

Meno vetra - Rothfuss, Patrick

Meno vetra

Autor: Rothfuss, Patrick
Vydané: Bratislava: Ikar, 2008
Počet strán: 639
Cena: 16.56 Euro (498.89 Sk)

Kvothe vyrastá v spoločnosti kočovných umelcov. Šťastné detstvo ukončí nepochopiteľná vražda jeho rodičov a všetkých, ktorých mal rád. Túžbu pomstiť smrť blízkych potláča potreba vyrovnávať sa s nástrahami bežného života. Po období osamelosti sa Kvothe ocitá v nepriateľských uliciach Tarbeanu, kde si hojí rany na duši a postupne sa preberá z letargie. Rozhodne sa pre štúdium na univerzite, kde sa presadí aj napriek nízkemu veku a nedostatku peňazí. Objavuje hodnotu priateľstva i silu nepriateľstva. Spoznáva príjemné aj trpké stránky prvej lásky. Je vnímavejší a šikovnejší ako iní ľudia, ale život mu stavia do cesty aj väčšie prekážky. Musí bojovať s chudobou, predsudkami i s vlastnými pocitmi. Pritom však nezabúda na predsavzatie vypátrať vrahov svojich rodičov. Ľudia, ktorých hľadá, sa v jeho svete považujú za bytosti z rozprávok, ale ich meno sa vyslovuje len šeptom. Kvothe sa pri honbe za mýtom postupne - a neúmyselne - sám stáva legendou.Meno vetra je prvý fantasy román Patricka Rothfussa z trilógie Príbeh kráľovraha. Napriek tomu, že autor sa netají inšpiráciou dielami svojich predchodcov, v jeho knihe prevládajú príbehy ľudí nad atraktivitou rekvizít žánru, čím posúva hranice fantasy literatúry. Za román Meno vetra získal Patrick Rothfuss v roku 2007 ocenenie Quill Award. Ukážka z textu : Volám sa Kvothe. Mená sú dôležité, pretože vám o človeku veľa prezradia. Mal som viac mien, ako si ktokoľvek zaslúži. Adem ma volal Maedre. Podľa toho, ako sa to vysloví, to môže znamenať buď Plameň, Hrom, alebo Zlomený strom. Môj prvý mentor ma volal E'lir, pretože som bol bystrý a dobre som si to uvedomoval. Moja prvá skutočná milenka ma volala Dulator, pretože sa jej páčilo, ako to slovo znie. Volali ma Shadicar, Ľahký prst a Šesť strún. Nazývali ma Kvothe Nekrvácajúci, Kvothe Tajomný a Kvothe Kráľovrah. Každé z týchto mien som si zaslúžil. Kúpil som si ich a ťažko za ne zaplatil. Vyrastal som však ako Kvothe. Otec mi raz prezradil, že to znamená „vedieť“. Pravdaže, dostal som ešte množstvo iných mien. Väčšinou boli neohrabané, no iba zriedka nezaslúžené. Oslobodil som princezné od spiacich hlinených kráľov. Do tla som vypálil mesto Trebon. Strávil som noc s Felurian a neprišiel som o život ani o zdravý rozum. Keď ma vylúčili z univerzity, nemal som ani toľko rokov, v koľkých tam prijmú väčšinu študentov. Len vo svetle mesiaca som vstúpil na cesty, o ktorých sa iní báli rozprávať aj za bieleho dňa. Rozprával som sa s Bohmi, miloval som ženy a skladal piesne, pri ktorých trubadúri plakali. Možno ste o mne už počuli.

Mordovisko - Brat, Roman

Mordovisko

Autor: Brat, Roman
Vydané: Bratislava: SPN - Mladé letá, 2009
Počet strán: 96
Cena: 5.60 Euro (168.71 Sk)

Hrdinami knihy Mordovisko sú tínedžeri z jednej triedy, ktorá má svojich hromotĺkov, výmyselníkov, bifľošov, jednu mimoriadnu pažraňu a... samozrejme tajnú lásku... Školské príbehy o všivavých prázdninách, dvoch pištoľníkoch, Mordovisku, či nezabudnuteľnom školskom výlete však potvrdia, že nuda do školy nepatrí a ani k tejto knihe. V príbehoch je smiech a veselé zážitky (ale i rôzne duševné muky), ktoré patria k tomuto veku tak isto ako aj permanentný boj s rodičmi a učiteľmi.

Môj dedko je čerešňa - Nanettiová, Angela

Môj dedko je čerešňa

Autor: Nanettiová, Angela
Vydané: Martin: Vydavateľstvo MS, 2007
Počet strán: 96
Cena: 6.57 Euro (197.93 Sk)

Malý Tonino dojímavo vecne rozpráva o štyroch starých rodičoch. Dvaja bývajú s nimi v meste. Tí sa volajú Luigi a Antoinetta a sú ako všetci ostatní mestskí ľudia. Ďalší dvaja Ottaviano a Teolinda žijú na dedine a nepodobajú sa na nikoho. Najmä svojrázny dedko, ktorý zasadil čerešňu vtedy, keď sa mu narodila jediná dcéra a dal jej meno podľa nej. Na vnuka má čas a najmä po smrti babky s ním zažije vnuk najkrajšie obdobie svojho života. Dedo ho naučí nielen počúvať dych stromov, piť punč, škriabať sa na čerešňu, ale zažije s ním aj množstvo veselých príhod, ktoré mu presvietia celé detstvo. Od roku 1998 bola kniha preložená takmer do dvadsiatich jazykov a získala množstvo ocenení. Angela Nanettiová, talianska spisovateľka - narodená 8.11.1942 sa od roku 1995 venuje naplno spisovateľskej činnosti.

Neznášam, keď ma hladkajú po hlave - Hlušíková, Marta

Neznášam, keď ma hladkajú po hlave

Autor: Hlušíková, Marta
Vydané: Martin: Matica slovenská, 2009
Počet strán: 112
Cena: 7.95 Euro (239.50 Sk)

Siedmačka Petra má skvelú rodinu (ktorá na ňu zväčša nemá čas), super babku (čo s obľubou surfuje na internete, zhľadúva recepty na chudnutie, nadchne sa aj za karate), skvelých spolužiakov (umelca Mareka, vždy dokonalú Nemku Kláru) a svoju prvú lásku. Zdá sa, že k šťastiu jej nemôže nič chýbať... Zdanie však ako zvyčajne klame a Petra má naozaj veľké starosti... Naporúdzi sú priatelia, i babka, ktorá dievčinu drsne zaúča do taktiky ženskej diplomacie...

Obludné výtvarné umenie - Cox, Michael

Obludné výtvarné umenie

Autor: Cox, Michael
Vydané: Bratislava: Slovart, 2009
Počet strán: 190
Cena: 5.00 Euro (179.00 Sk)

Najprv obyvatelia jaskýň ukrývali svoje čmáranice mamutov v tmavých a vlhkých jaskyniach. Potom sa už maľovalo všetko od výmyslu sveta: od sladulinkých krajiniek a plesnivého mäsa až po pekelné snové výjavy. Dnes môže byť umením čokoľvek: tehly, polovička kravy, ba dokonca aj kôš plný odpadkov! Táto obludná príručka vás zoznámi s umelcami bohatými, chudobnými, mŕtvymi, ba i takými, ktorí vystavovali samých seba.

Poškoláci - Futová, Gabriela

Poškoláci

Autor: Futová, Gabriela
Vydané: Bratislava: SPN -Mladé letá, 2010
Počet strán: 144
Cena: 6.50 Euro (195.82 Sk)

Traja tínedžeri - Norko, Riki a Silva- večne provokujú učiteľov svojím výzorom, správaním aj prístupom ku školským povinnostiam, a tak nečudo, že sú stálym inventárom v poškoláckej triede. Jedného dňa sa medzi nimi - hlavne pričinením učiteľky dejepisu Máchovej, ocitne Šárka, triedna premiantka . Nudu v poškoláckej triede razom vystrieda neskutočný adrenalín. Šárka zúrivo obhajuje svoju pozíciu najlepšej žiačky, notorickí poškoláci ju však provokujú a nútia robiť veci, z ktorých sú zhrození nielen jej rodičia, ale aj učitelia. Dozvedáme sa viac o Silve, na prvý pohľad zmaľovanej pankáčke, ktorá vlastne môže byť aj celkom fajn, Richardovi, Mastniakovi – Mastnom vlase, ktorý má síce problémy s matematikou, ale je značne sčítaný, ale aj o Norovi – Ksichtovi, naj vyvrheľovi školy, do ktorého sa Šárka zaľúbi. Ako sa vymotať zo situácie, kde vám boľavá zaľúbenosť zatemňuje mozog a rodičia aj učitelia vás vytáčajú do nepríčetnosti...?

Predurčená: Škola noci 9 - Cast, Phyllis C

Predurčená: Škola noci 9

Autor: Cast, Phyllis C
Vydané: Bratislava: Ikar, 2012
Počet strán: 310
Cena: 11.00 Euro (358.00 Sk)

Bohyňa darovala Rephaimovi ľudskú podobu aspoň v noci, a tak konečne môže tráviť čas spoločne so Stevie Rae. Ale možno mu veriť? V snahe spôsobiť chaos Neferet privádza do Školy noci aj ostatné červené mláďatá a ľudí, ktorí majú upírom pomáhať pri podradnejších prácach. V Škole noci sa zjaví aj záhadný Aurox - krásny chlapec, ktorého vraj Neferet dostala od Nyx. V skutočnosti ho stvorili na to, aby sa stal kňažkinou smrtonosnou zbraňou. No Zoey v ňom prebúdza ľudskosť a v Auroxovi bojuje súcit s volaním Temnoty. Podarí sa odhaliť skutočnú tvár Neferet, kým zničí Svetlo? Môže Zoey ovplyvniť to, čo v Auroxovi uvidela cez jasnovidecký kameň, a zachrániť tak pred ním svojich priateľov?

Risknem to s punkerom - Rúčková, Enja

Risknem to s punkerom

Autor: Rúčková, Enja
Vydané: Bratislava: Motýľ, 2011
Počet strán: 270
Cena: 8.90 Euro (268.12 Sk)

Maturantka Tina má pocit, že jej život uviazol na mŕtvom bode. Pociťuje potrebu zažiť niečo nevšedné, a tak sa ocitne na koncerte punkrockovej kapely. V chalanovi, ktorý sedí za bicími, spozná svojho bývalého suseda. Vrátil sa po dvoch rokoch z cudziny, pričom to pred všetkými známymi veľmi úspešne zatajil. K Tine je však od samého začiatku úprimný, neskrýva pred ňou svoje vlastné pocity. Vyvracia jej mienku o sebe aj o tom, v čo doteraz verila. Obracia jej svet hore nohami, otvára jej nový obzor, vťahuje ju do víru punkovej energie a slobody. Prináša so sebou závan čerstvého vzduchu, no na druhej strane aj riziko a nebezpečenstvo. Je teda iba na Tine, či sa rozhodne stiahnuť do kúta alebo sa poddá svojmu srdcu. Bude v jej prípade platiť, že risk je zisk?

Stefanove denníky - Smith, L J

Stefanove denníky

Autor: Smith, L J
Vydané: Bratislava: Fragment, 2011
Počet strán: 248
Cena: 7.99 Euro (240.71 Sk)

Píše sa rok 1864 a v Amerike zúri vojna Severu proti Juhu. Sedemnásťročný Stefan Salvatore však zvádza vlastný boj. Je zasnúbený s dievčaťom, ktoré nemiluje, a zaľúbi sa do záhadnej Katherine. Je to zvodná krásavica, no má jedno temné tajomstvo.... Stefanove denníky vychádzajú z populárneho televízneho seriálu, ktorý inšpirovala séria románových bestsellerov. Odhaľujú, čo sa v skutočnosti stalo medzi Stefanom, Damonom a Katherine - a ako sa vlastne začal ľúbostný trojuholník Upírskych denníkov.

Twilight sága - Nov - Meyerová, Stephenie

Twilight sága - Nov

Autor: Meyerová, Stephenie
Vydané: Bratislava: Tatran, 2008
Počet strán: 516
Cena: 16.50 Euro (497.08 Sk)

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Edward ju už raz zachránil z pazúrov zlého upíra, no až teraz, keď ich odvážny vzťah ohrozuje všetko, čo im je blízke, si začínajú uvedomovať, že ich problémy sa zrejme iba začínajú...

Twilight sága - Súmrak - Meyerová, Stephenie

Twilight sága - Súmrak

Autor: Meyerová, Stephenie
Vydané: Bratislava: Tatran, 2008
Počet strán: 480
Cena: 16.50 Euro (497.08 Sk)

Keď sa Isabella Swanová presťahuje do večne zamračeného mestečka Forks a stretne záhadného, zvodného Edwarda Cullena, jej život odrazu naberie vzrušujúci, a desivý smer. Edward je so svojou porcelánovou pokožkou, zlatými očami, mámivým hlasom a nadprirodzenými schopnosťami neodolateľný a zároveň nepreniknuteľný. Až do tejto chvíle sa mu darilo skrývať svoju pravú identitu, ale Bella je rozhodnutá odhaliť jeho temné tajomstvo. Bella si však neuvedomuje, že čím bližšie sa k nemu dostáva, tým väčšiemu riziku vystavuje seba aj svojich blízkych. A na návrat už môže byť neskoro... Súmrak je veľmi zvodný a výnimočne napínavý román, ktorý čitateľa doslova priklincuje, až kým neotočí poslednú stránku.

Twilight sága - Úsvit - Meyerová, Stephenie

Twilight sága - Úsvit

Autor: Meyerová, Stephenie
Vydané: Bratislava: Tatran, 2009
Počet strán: 736
Cena: 16.50 Euro (497.08 Sk)

Vyzeralo to tak čarovne - Bella s Edwardom sa vzali - konečne. Romantické medové týždne, chápavý členovia rodiny a priatelia, kto by mohol chcieť viac? Ako sa niečo môže pokaziť? Ale samozrejme, jedna z najneočakávanejších vecí sa stala a Bella s Edwardom sú zachytení medzi životom, ktorý si už naplánovali, alebo, pokiaľ sú ochotný vzdať sa všetkého, čo prináša nepoznané cesty, sa nechajú viesť osudom. A samozrejme, nesmieme zabudnúť na Volturiových, ktorí nie sú nikdy príliš ďaleko - vždy ochotní zhodiť Cullenových a všetko za čím stoja.

Twilight sága - Zatmenie - Meyerová, Stephenie

Twilight sága - Zatmenie

Autor: Meyerová, Stephenie
Vydané: Bratislava: Tatran, 2009
Počet strán: 592
Cena: 16.50 Euro (497.08 Sk)

Seattle pustoší séria záhadných vrážd, zákerná upírka pokračuje vo svojej honbe za pomstou a Bella sa znova ocitá obkľúčená nebezpečenstvom. Uprostred týchto udalostí je prinútená vybrať si medzi svojou láskou k Edwardovi a svojím priateľstvom s Jacobom – s vedomím, že pre jej rozhodnutie by mohol opäť vzplanúť odveký boj medzi upírmi a vlkolakmi. A keďže sa veľmi rýchlo blíži aj termín jej maturity, musí sa rozhodnúť ešte v jednej veci: život alebo smrť. Ale čo je vlastne život a čo smrť?

Zlodejka kníh - Zusak, Markus

Zlodejka kníh

Autor: Zusak, Markus
Vydané: Bratislava: Ikar, 2010
Počet strán: 480
Cena: 13.90 Euro (418.75 Sk)

Liesel Memingerová prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa. Liesel si nachádza priateľov, aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi. Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu akordeóna, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, kradne knihy. Na všetko, čo vnímavá Liesel prežíva, však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov. Jej ocko nacistickému poblázneniu odolal a Liesel sa čoskoro naučí rozlišovať medzi svetom tam vonku, kde treba na požiadanie hajlovať či vešať zástavy so svastikami, a svetom vnútri, v dome, kde sa v pivnici ukrýva mladý židovský utečenec. Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu Liesel Memingerovej, má čoraz viac práce. Smrť zodvihne z trosiek knihu - ktorú čítala aj písala zlodejka kníh. Nosí ho v jednom zo svojich premnohých vreciek. Je jedným z viacerých, čo nosí, aby bol prerozprávaný, pretože je odvážnym pokusom, potvrdzujúcim, že aj ľudská existencia má význam.

Zmätené dvojičky zo slepej uličky - Futová, Gabriela - Brat, Roman

Zmätené dvojičky zo slepej uličky

Autor: Futová, Gabriela - Brat, Roman
Vydané: Bratislava: Forza music, 2008
Počet strán: 136
Cena: 8.00 Euro (241.00 Sk)

Zaujímavosťou knihy je, že vznikla pričinením dvoch autorov, ktorí obaja ovplyvňovali dej. Vďaka dvom pohľadom: Rie a Riša je možné vidieť jednu situáciu z rozdielnych hľadísk. Kniha je aj o tom, že v živote človeka prichádzajú veci ako na hojdačke. Raz lepšie, raz horšie: hore- dolu, hore-dolu. Stáva sa, že aj najbližší ľudia si strpčujú život, možno ani nie peto, že si chcú ubližovať, ale preto, že nimi lomcujú kadejaké pocity a tie ich potom privádzajú do slepej uličky. Vojdeš do nej, ale pokračovať nemôžeš. Jediné, čo človeku zostáva je zaradiť spiatočku a vycúvať zo zlých predstáv, zlých myšlienok a úmyslov.

Žiara  - Noel, Alyson

Žiara

Autor: Noel, Alyson
Vydané: Bratislava: Slovart , 2012
Počet strán: 216
Cena: 9.00 Euro (299.00 Sk)

Riley Bloomová opustila svoju sestru Ever (hlavnú hrdinku série Nesmrteľní) a svet živých a prešla na druhú stranu mosta do života po živote. Riley a jej pes Buttercup sa znovu stretávajú s rodičmi a udomácňujú sa v príjemnej, upokojujúcej smrti. Neznamená to však, že tu nemusí pracovať. Stane sa lovkyňou duší a s Bodhim sa vracia na Zem splniť svoju prvú úlohu, priviesť Žiarivého chlapca, ktorý už stáročia straší na zámku v Anglicku. Už mnohí sa pokúšali previesť ho cez most, no neuspeli. Až kým neprišla Riley...