www.mestskakniznicabojnice.sk
Pondelok, Utorok, Štvrtok 9:00-17:00 Streda, Piatok 10:00-18:00

Knihy dospelým


100 receptov pre zdravie - Bartimeus, Paula

100 receptov pre zdravie

Autor: Bartimeus, Paula
Vydané: Bratislava: Slovart, 2009
Počet strán: 128
Cena: 6.95 Euro (209.38 Sk)

Po stáročia naši predkovia využívali liečivú silu prírodných potravín v boji proti chorobám a na posilnenie zdravia a vitality. Kniha odhaľuje neuveriteľné vlastnosti ovocia, zeleniny, obilnín, strukovín, orechov, semien, ale aj iných exotických potravín a vysvetľuje, aké majú preventívne a liečivé účinky. Obsiahnuté sú tu informácie o každej zložke potraviny spolu s radou, ako ju najlepšie pripraviť ako aj zoznam živín, ktoré obsahuje a na čo je prospešná.

Ako išlo oko na vandrovku - Filan, Boris

Ako išlo oko na vandrovku

Autor: Filan, Boris
Vydané: Bratislava: Ikar, 2012
Počet strán: 224
Cena: 9.00 Euro (298.00 Sk)

Boris Filan rozšíril edíciu Svet gombička o ďalšie krajiny: Grécko, Maroko, Bali a Egypt. Opäť sa vybral na vandrovku a svojím neopakovateľným štýlom opisuje zážitky, zaujímavosti, históriu a životy ľudí v spomínaných destináciách. Okrem toho nájdete v knihe osobitné kapitoly venované jednej téme, moru. A dozviete sa dokonca aj to, prečo ho my Slováci nemáme. Prečítate si zaujímavé autorove postrehy o nám neznámych kultúrach i zaujímavo podané obyčajné veci odpozorované zo života.

Alef - Coelho, Paulo

Alef

Autor: Coelho, Paulo
Vydané: Bratislava: Ikar, 2011
Počet strán: 224
Cena: 10.90 Euro (328.73 Sk)

Mág sa chce znovu priblížiť k Bohu, a preto sa rozhodne začať celkom odznova: cestovať, skúšať, znovu sa spojiť s ľuďmi a so svetom. Od marca do júna 2006 sa dá viesť znameniami, navštívi tri kontinenty – Európu, Afriku a Áziu – a vrhne sa na cestu časom i priestorom, minulosťou i prítomnosťou, aby našiel sám seba. Cestou sa Paulo postupne dostáva z osamotenia, prestáva lipnúť na vlastnom egu, zbavuje sa pýchy, otvára sa priateľstvu, láske, viere a odpusteniu bez strachu pred situáciami, ktoré prináša život. Rovnako ako pastier Santiago v Alchymistovi spisovateľ zisťuje, že musí ísť ďaleko, aby pochopil, čo je nablízku. Putovanie mu prináša pocit, že je opäť živý, vidí svet očami dieťaťa a nachádza Boha v každodenných maličkostiach.

Artemisia - Vreeland, Susan

Artemisia

Autor: Vreeland, Susan
Vydané: Bratislava: Slovart, 2006
Počet strán: 302
Cena: 9.92 Euro (298.85 Sk)

Rím, 14. mája 1612. V súdnej dvorane pápežského stolca sa začína proces s Agostinom Tossim, maliarom, ktorý znásilnil osemnásťročnú Artemisiu, dcéru maliara Orazia Gentileschiho. Cirkevní hodnostári však nie sú naklonení dať za pravdu žene v spore proti mužovi. Kniha je portrétom nezávislej ženy oslobodenej od konvencií doby a zároveň obrazom talianskej umeleckej spoločnosti 17. storočia. Artemisia Gentileschi ako jedna z mála žien dosiahla svojím umením úspech už za života a Susan Vreeland rovnako úspešne spracovala jej fascinujúcu cestu talentu, naplnenú úsilím a hľadaním pravdy.

Čas anjelov - Rice, Anne

Čas anjelov

Autor: Rice, Anne
Vydané: Bratislava : Ikar , 2011
Počet strán: 216
Cena: 9.00 Euro (298.00 Sk)

Toby O’Dare pracuje ako nájomný vrah. Jeho otec bol policajt, ale obchodoval s podsvetím a neskôr ho vo väzení zabili. Matka, alkoholička, neskôr v záchvate zúfalého šialenstva zabila jeho mladších súrodencov aj seba. Toby ušiel do sveta a tam sa z neho pre jeho prefíkanosť a hlavne ľahostajnosť voči okolitému svetu stane nájomný vrah známy pod menom Lucky Fox. Pri plnení jednej zákazky sa mu zjaví anjel Malachiáš. Ten mu vysvetlí, že by mal skúsiť konať dobro, nie zlo. Vezme ho zo súčasnosti do iného času. Objavia sa v stredovekom Anglicku, kde práve prenasledujú Židov, a on dostane za úlohu zachrániť jednu rodinu. Vďaka svojim schopnostiam, aj citu, ktorý v ňom – napriek práci, akou sa živil – nezanikol, sa na tú úlohu dá. Čo všetko bude musieť vykonať? Podarí sa mu zachrániť ich pred pogromom? Iná doba, iné prostredie, iný prístup ľudí mu dosť zamiešajú karty. Ale Toby sa nevzdá.

Dejiny plné omylov - Weir, Stephen

Dejiny plné omylov

Autor: Weir, Stephen
Vydané: Bratislava: Perfekt, 2009
Počet strán: 264
Cena: 14.90 Euro (448.88 Sk)

História ľudstva je rozsiahly katalóg omylov, z ktorého Stephen Weir vybral päťdesiat skutočne exemplárnych príkladov. Táto publikácia sa začína doslova od Adama a dramatickú exkurziu katastrofami rozličného typu a kalibru končí vianočným cunami v roku 2004, pri ktorom nemuselo zahynúť toľko nevinných ľudí, keby... Trójska vojna, skaza Titanicu, umelo vyvolaný hladomor v Bengálsku, zaručene bezpečný liek thalidomid, ekologické katastrofy... Panoptikum slávnych i menej známych hriešnikov je takisto pestré: Hannibal, Nero, Napoleon, Churchill, Stalin, Mugabe... až po Geralda Ratnera, ktorý jedinou vetou zničil svoje celoživotné dielo. Dejiny plné omylov neukazujú prstom iba na jednotlivcov, berú si na mušku aj aktivity vládnych inštitúcií či obchodných spoločností, ale aj tie vždy riadia konkrétni ľudia. A kruté bývajú aj následky – straty na životoch či majetku, ba dokonca zánik štátov a dynastií. Špeciálne pre slovenského čitateľa je kniha obohatená o texty zo slovenských dejín od PhDr. Ivana Mrvu, CSc. V troch záverečných kapitolách objasňuje a analyzuje dôvody i súvislosti významných udalostí, ktoré ovplyvnili smerovanie našej krajiny. Na ich počiatku takisto stáli rozhodnutia, ktoré možno s odstupom času, ako aj vzhľadom na ich dôsledky zaradiť medzi tie najhoršie v histórii slovenského národa. Publikácia má príťažlivú grafickú úpravu, obsahuje viac ako 60 farebných fotografií, obrázkov a ilustrácií a prináša tiež 20 podrobných farebných máp, ktoré dokumentujú oblasti, v ktorých sa príslušné udalosti odohrali.

Fulmaya - Nvotová, Dorota

Fulmaya

Autor: Nvotová, Dorota
Vydané: Bratislava: Evitapress, 2011
Počet strán: 383
Cena: 5.70 Euro (164.79 Sk)

Južná Amerika, no hlavne India, Srí Lanka a Nepál - to všetko má Dorka Nvotová precestované. Na dlhé výpravy ďaleko od tradičných turistických miest chodievala so svojím manželom Whiskym, po rozvode s ním sa Nepál stal pre ňu dokonca druhým domovom, kde trávi väčšiu časť roka. Dorka pochodila sama len so šerpom najťažšie trasy v okolí Himalájí, robí sprievodkyňu turistom, pomáha miestnym sirotincom... V tejto knihe nenájdete nič o jej hereckej či speváckej kariére, nič o slovenskom šoubiznise. Objavíte však v nej ozajstného človeka, ktorý kašle na výdobytky civilizácie aj takzvané konvencie. Objavíte Fulmayu. Súčasťou knihy sú aj prílohy s farebnými fotografiami z Dorkiných ciest po svete.

Hazard - Solčanská, Martina

Hazard

Autor: Solčanská, Martina
Vydané: Bratislava: Ikar, 2009
Počet strán: 416
Cena: 12.90 Euro (387.34 Sk)

Čo všetko sme ochotní urobiť pre peniaze? Predstierať vášeň, predstierať lásku? Pre prostitútky je to súčasť ich povolania, lenže muži sa s ľahkými ženami zvyčajne neženia. Alebo áno? Jack Kilmer má nádhernú vzdelanú manželku, moc, peniaze, má však prázdne srdce. Jedného dňa mu doň vstúpi Jennifer, dievča z baru s nedokončeným štúdiom žurnalistiky. Mladá krásna blondína s vyzývavým poprsím, túžiaca ako každý jej klon po jedinom - po majetku. Starnúci milionár tak stretáva svoje mladšie ja. Kto z nich dvoch zvíťazí? Kto koho zničí? Kto koho naozaj miluje?

Headhunters: Lovci mozgov - Nesbo, Jo

Headhunters: Lovci mozgov

Autor: Nesbo, Jo
Vydané: Bratislava: Ikar, 2011
Počet strán: 256
Cena: 10.00 Euro (328.00 Sk)

Roger Brown pokladá sám seba za najlepšieho headhuntera - lovca mozgov, čo je označenie pre človeka, ktorý dokáže získať pre firmy vysokokvalifikovaných pracovníkov. Miláčik žien Clas Greve je dokonalý kandidát na akýkoľvek manažérsky post. Navyše, vlastní nesmierne vzácny obraz od Rubensa, na ktorý si Brown ostrí zuby. Ak by získal obraz, podarilo by sa mu tým vyriešiť všetky ekonomické problémy a manželka Diana, ktorá túži mať umeleckú galériu, by bola konečne spokojná... Každý chce niečo. A nikto to nedostane zadarmo. Musí ísť cez mŕtvoly. Lov sa môže začať!

História organizovaného zločinu - Southwell, David

História organizovaného zločinu

Autor: Southwell, David
Vydané: Bratislava: Fortuna Libri, 2009
Počet strán: 224
Cena: 29.85 Euro (899.26 Sk)

Od zapadnutých londýnskych uličiek až po neónmi vysvietený Las Vegas, od tokijských firemných zasadačiek po najotrasnejšie chatrčové sídliská v Brazílií, Indii, sa hlási organizovaný zločin – najstaršie a najrozsiahlejšie odvetvie na svete. David Southwell zotavil súhrn historických i novodobých tajomstiev väčšiny zločineckých organizácií. Pred verejnosťou odhalil ich najzávažnejšie zločiny a metódy. Kniha zahŕňa dejiny a vývoj organizovaného zločinu a jeho páchateľov vo väčšine významných krajín sveta. Rozpráva životné príbehy niektorých predstaviteľov svetového organizovaného zločinu od Al Caponeho po Pabla Escobara. Používa najnovšie policajné údaje a opisuje gangy od ich vzniku až po dnešné hrozivé premeny. Doteraz ešte nikto takým prenikavým, zábavným a fascinujúcim spôsobom nevyrozprával skrytú históriu kriminálneho podsvetia od dávnych čias.

Hostiteľ - Meyerová, Stephenie

Hostiteľ

Autor: Meyerová, Stephenie
Vydané: Bratislava: Tatran, 2009
Počet strán: 616
Cena: 18.90 Euro (569.38 Sk)

Hlavná hrdinka Melanie Stryderová odmieta opustiť svet. Náš svet sa stal terčom invázie neviditeľných nepriateľov. Ľudia sa stali hostiteľmi týchto votrelcov. Prišli o mysle, zatiaľ čo ich ľudské telá zostali nedotknuté a bez očividných zmien pokračujú v živote. Väčšina ľudstva podľahla. Melanie, jedna z posledných „divých“ ľudských bytostí, ktoré prežili, sa dostane do zajatia a je presvedčená, že to znamená jej koniec. Pútničku, votreleckú „dušu“, ktorú vložia do Melaninho tela, varujú pred nebezpečenstvami, ktoré predstavuje život vo vnútri ľudského tela: pred ťažko zvládnuteľnými emóciami, presýtenými zmyslami, priveľmi živými spomienkami. Na jednu z ťažkostí však Pútnička nebola pripravená vôbec: bývalá obyvateľka jej tela odmieta vzdať sa vlastníctva svojej mysle. Pútnička pátra v Melaniných myšlienkach a dúfa, že sa dopracuje až k príčinám pretrvávajúceho odporu, ktorý im ľudia jednostaj kladú. Namiesto toho však Melanie zaplní myseľ Pútničky predstavami muža, ktorého Melanie miluje – Jareda, človeka, ktorý žije kdesi v úkryte. Pútnička nie je schopná vyslobodiť sa z objatia túžob svojho tela a začína túžiť po mužovi, ktorého – ako jej káže jej úloha – má odhaliť. Sily, ktoré sú mimo nich, nakoniec premenia Pútničku a Melanie na nedobrovoľných spojencov. Spolu aj podniknú nebezpečné a neisté pátranie po mužovi, ktorého obe milujú.

Chlapec v pásikavom pyžame - Boyne, John

Chlapec v pásikavom pyžame

Autor: Boyne, John
Vydané: Bratislava: Slovart, 2007
Počet strán: 176
Cena: 9.95 Euro (299.75 Sk)

Dej románu sa začína v Berlíne v roku 1942. Autor podáva príbeh prostredníctvom deväťročného Bruna, chlapca zo slušnej berlínskej meštianskej rodiny, ktorý má rád svojich rodičov, ich veľký dom v centre mesta a svojich troch kamarátov. Staršia sestra mu občas lezie na nervy, lebo sa mu stále posmieva. Brunov život sa od základu zmení, keď ich jedného dňa navštívi „Fujrer“ a jeho otca poverí dôležitou úlohou. Celá rodina sa zbalí a odcestuje kamsi ďaleko na východ, do pustatiny, kde nie je nič, iba les a na druhej strane plot z ostnatého drôtu a za ním v diaľke drevené baraky. Bruno chvíľu smúti za kamarátmi, za mestom s ulicami plnými ľudí a za starými rodičmi, no jeho zvedavosť a túžba po dobrodružstve zvíťazia a začne skúmať dom a okolie. Jedného dňa, dosť ďaleko od domu, aby ho nikto nevidel, urobí objav – na druhej strane nekonečného plota z ostnatého drôtu nájde sedieť chlapca v pásikavom pyžame. Bruno sa poteší, že konečne našiel rovesníka, a chlapci sa dajú do reči. Tak sa začne kamarátstvo medzi Brunom a Šmuelom, ktoré postupne rastie a trvá už celý rok. Bruna trápi najmä jedna vec: prečo sa nemôžu spolu zahrať na tej istej strane plota? A pretože je bystrý chlapec, nájde aj na to riešenie... Oblečie si pruhované pyžamo, nájde dieru v plote a dostane sa dovnútra, netušiac, že jeho nevinná zvedavosť ho dovedie k odhaleniu strašnej pravdy. Autor nevysvetľuje a nekomentuje historický rámec príbehu, podáva ho len a len očami chlapca, ktorý nemá potuchy o veciach a udalostiach, o ktorých sa svet dozvedel až na konci vojny. Rozprávanie prostredníctvom „nevediaceho“ rozprávača funguje skvele najmä pri „vediacom“ čitateľovi. Nenájdeme tu ani priame opisy krutosti, a predsa podľa Brunových poznámok a pozorovaní vieme, že zlo striehne hneď za prvým rohom. John Boyne doteraz napísal množstvo poviedok a päť románov, ktoré vyšli v 32 krajinách. Jeho najúspešnejší román je práve Chlapec v pásikavom pyžame a v roku 2008 bol nakrútený rovnomenný film.

Ja malkáč - Ľubo Dobrovoda

Ja malkáč

Autor: Ľubo Dobrovoda
Vydané: Bratislava: Ďateľ, 2005
Počet strán: 181
Cena: 8.00 Euro (241.01 Sk)

Knižný debut Ľuba Dobrovodu si vznikol len tak. Nodostal žiaden grant, lebo kto by dával grant lepičovi plagátov, čašníkovi, dennému čerpačovi, manipulantovi, upratovačovi, bufetárovi, strážcovi parkoviska. Je to autobiografický pohľad na svet a na dobu bývalého Československa očami dieťaťa. Mnohých si pridal, mnohých zmenil, ba niektorých vymyslel. Nikto nie je úplne taký, aký bol. Malí chlapci majú v sebe slnko. Vlastne malý chlapec by mohol mať v sebe slnko.Asi preto Ja Malkáč.Nech túto knihu vezme do rúk každý, kto túžil na rodičoch dopustiť sa vraždy. A rodič nech sa pousmeje na svoje dieťa premúdrelé.

Ja veľkáč - Ľubo Dobrovoda

Ja veľkáč

Autor: Ľubo Dobrovoda
Vydané: Bratislava: Ďateľ, 2008
Počet strán: 189
Cena: 8.27 Euro (249.14 Sk)

Ja veľkáč je pokračovaním - druhou knihou Ľuboša Dobrovodu, ktorý už niekoľko rokov prispieva do denníkov i časopisov. Je finalistom súťaže Poviedka. Čitateľský úspech má hlavne vďaka humoru ktorý je v knihe obsiahnutý, i keď je to často smiech cez slzy. Nárečie a čeština niekedy tiež nepustia, kvôli čomu prosí strážcov čistoty jazyka, aby sa nepohoršovali.

Klimtov bozk - Filan, Boris

Klimtov bozk

Autor: Filan, Boris
Vydané: Bratislava: Slovart, 2009
Počet strán: 368
Cena: 9.95 Euro (299.75 Sk)

Klimentov bozk je rozprávanie o veľkej láske zranenej dobou, v ktorej sa odohráva. Je to krásne boľavý príbeh o tých, ktorí nedokážu odísť a nesmú zostať. O tých, čo musia byť spolu, aj keď sa nenávidia, a o tých, ktorí sa napriek životnej láske musia rozísť. Je to príbeh o veku objavovania, prvých návštev Západu a oslnenia jeho zázrakmi. Rozprávanie o rodiacej sa rockovej hudbe, o basketbalovom priateľstve, o skvelých nových knihách a filmoch. Adam a Silvia sú mladí, žijú dobu, ktorá smeruje k jednému z najväčších očakávaní a sklamaní, aké tento národ prežil – k augustu 1968. Nevedia, že ich vzťah je zaťažený nechcenými hriechmi a strašnými omylmi rodičov. A že tajomstvá minulosti, ktoré mali zostať navždy nevyslovené, budú pre ich lásku smrteľnou prekážkou. Bozk vysiela množstvo dôležitých odkazov, odštartuje kaskádu činností, v ktorých hrajú úlohu dotykové i chemické vnemy. Bozky poskytujú spoľahlivé informácie o našom aktuálnom stave, ale aj o predpokladoch o vývoji nášho vzťahu do budúcnosti. Pery sú pripravené okamžite informovať mozog a telo o príjemných pocitoch, emóciách i jemných fyzických reakciách. Bozky vypaľujú salvy informácií o dianí na perách, na jazyku a na nosnej sliznici. Mozog analyzuje potenciálneho partnera, hodnotí jeho správanie, chute a vône. Dokáže dať pokyny na sexuálne vzrušenie, na pocity spolupatričnosti k partnerovi a na nastupujúcu eufóriu. Ale bozk je aj mocnou inštitúciou, že keď prvý kontakt vyhodnotí ako nevyhovujúci, celá akcia sa definitívne zastaví. Boris Filan (1949) Basketbalista, textár, cestovateľ, scenárista, moderátor, spisovateľ. Pätnásť rokov bol zamestnaný ako dramaturg Slovenskej televízie. Písal texty piesní pre Pavla Hammela a skupinu Prúdy. Najväčšie úspechy dosiahol s piesňami pre Joža Ráža a skupinu Elán. V 90. rokoch vydal knižku poviedok Paternoster. Cestoval po svete a svoje zážitky opísal v šiestich knihách série Tam – tamov. Dodnes sa ich predalo vyše stotisíc. Vydal tri zbierky poézie svojich piesňových textov (Túlavý psík, 69 textov a Kamalásky). Vo Vydavateľstve SLOVART mu vyšli dve čitateľsky úspešné knihy Wewerka (2006) a Bratislavské krutosti (2008).

Klub bitkárov - Palahniuk, Chuck

Klub bitkárov

Autor: Palahniuk, Chuck
Vydané: Bratislava: Ikar, 2011
Počet strán: 200
Cena: 10.00 Euro (328.00 Sk)

Bezmenným rozprávačom kultového románu Klub bitkárov je mladý muž, ktorý má ubíjajúcu prácu a trpí nespavosťou. Úľavu hľadá na stretnutiach podporných skupín pre pacientov postihnutých ťažkými chorobami, kde predstiera, že je jedným z nich. Všetko sa však dramaticky zmení, keď na stretnutia začne chodiť Marla, mladá žena, ktorá tiež predstiera choroby. Na scénu zakrátko prichádza záhadný a charizmatický Tyler Durden. Rozprávač a Tyler Durden založia tajnú organizáciu, klub bitkárov, ktorý sa riadi pevnými pravidlami. V suteréne barov sa po večeroch schádzajú muži, vyzývajú sa navzájom na súboj a bijú sa, dokedy je to nutné. Tyler sa chystá zraziť na kolená civilizáciu so svojou armádou tých, čo sa vzbúrili proti sivej každodennej existencii. Rozprávač je jediný, kto s ním môže bojovať. Ale aké má šance? Rozvíja sa podivný trojuholník lásky a nenávisti. A temná hra, ktorá možno nie je hrou...

Klub radostí dnešního dne - Braunová, Petra

Klub radostí dnešního dne

Autor: Braunová, Petra
Vydané: Praha: Plus, 2011
Počet strán: 272
Cena: 9.99 Euro (300.96 Sk)

Psychothriller Petry Braunovej sa zaoberá horúcou témou sociálnych sietí, ktoré dramaticky ovplyvňujú medziľudské vzťahy. Ako červená niť sa príbehom tiahne neuróza a psychóza v rodine Moniky, hlavnej hrdinky knihy. Tá vyrastala u prababičky a pradeda, ktorých psychiku kruto poznamenala vojna, a vyrástla z nej narušená osobnosť, ktorá to, čím trpela v detstve, nepriamo vracia svojmu okoliu. Neuveriteľne si vymýšľa, intriguje, vytvára okolo seba atmosféru strachu. Všetko potom vyvrcholí, keď si Monika na Facebooku založí Klub radostí dnešného dňa. Čoskoro zistí, ako ľahko sa dá vo virtuálnom svete ľudí ovládať, a celkom popustí uzdu svojím manipulatívnym sklonom. Jedného dňa sa jej však veci vymknú z rúk...

Kniha mien - Gregory, Jill-Tintori,Karen

Kniha mien

Autor: Gregory, Jill-Tintori,Karen
Vydané: Bratislava: Ikar, 2007
Počet strán: 264
Cena: 10.92 Euro (328.98 Sk)

Profesor David Shepherd si už roky zapisuje mená, ktoré sa mu vynárajú v pamäti. S pomocou rabína odhalí, že pochádzajú z Knihy mien – starobylého textu, o ktorom sa predpokladalo, že je navždy stratený. Podľa kabalistickej tradície kniha obsahuje mená tridsiatich šiestich spravodlivých duší v každej generácii – Utajených, ktorí udržiavajú krehkú rovnováhu sveta. Utajení však násilne zomierajú a svet sa stáva čoraz vratkejším: v Afganistane vypukne vojna, New York postihne prírodná katastrofa a na Melbourne zaútočia teroristi. David sa ocitá uprostred boja s gnozeami, tajnou náboženskou sektou, ktorej cieľom je zahubiť všetkých spravodlivých, a zničiť tak svet. Situácia sa vyhrotí, keď David na zozname ohrozených nájde meno svojej nevlastnej dcéry.Zabili pätnástich a vybuchol Vezuv. Zlikvidovali osemnástich a v Španielsku začala zúriť inkvizícia. Zavraždili tridsiatich a nacisti vtrhli do Poľska. Teraz sú po smrti tridsiati traja.

Knižnica mŕtvych - Cooper, Glen

Knižnica mŕtvych

Autor: Cooper, Glen
Vydané: Bratislava: Ikar, 2009
Počet strán: 312
Cena: 12.90 Euro (388.63 Sk)

Will Piper je agent FBI, ktorý sa výnimočne osvedčil pri vyšetrovaní sériových vrážd. Po rokoch skúseností vie veľmi rýchlo a presne vypracovať profil páchateľa. Zveria mu aj prípad Posledný súd, s ktorým si však nevie rady. Osem obetí v New Yorku v relatívne krátkom čase totiž spája jediná vec - pohľadnica odoslaná z Las Vegas, na ktorej je okrem adresy len dátum a rukou nakreslená rakva. Vyšetrovaním sa zistí, že dátum na pohľadnici sa zhoduje s dátumom smrti jej adresáta... No v istom okamihu vraždy prestanú, akoby uťal. Verejnosť je pobúrená, lebo vyšetrovanie sa nehýbe z miesta. Will Piper so svojou spolupracovníčkou Nancy sa nemajú o čo oprieť. Nezostáva im nič iné, len znova preskúmať už existujúce dôkazy a spoľahnúť sa na Willove skvelé kombinačné schopnosti. Kto je vrahom obetí z prípadu Posledný súd a aký je jeho motív? S rozuzlením fascinujúceho príbehu súvisí tajomný archeologický nález profesora Atwooda a jeho tímu tesne po II. svetovej vojne, o ktorom vie len hŕstka ľudí na tejto planéte.

Kód 9 - Banáš, Jozef

Kód 9

Autor: Banáš, Jozef
Vydané: Bratislava: Ikar, 2010
Počet strán: 360
Cena: 9.60 Euro (298.21 Sk)

Banáš posiela svojho hrdinu Michala na cestu za hľadaním rovnováhy medzi mužom a ženou po atraktívnych destináciách – od staročínskeho Sianu cez Tibet, Nepál, Indiu až po Vatikán, aby nakoniec zistil, že tou najatraktívnejšou je jeho vnútro. Hľadá a nachádza – seba samého. Na ceste plnej napätia a krajných situácií pochopí, že láska a viera nie sú slová, ale činy. Vďaka tomu je schopný prijať bremeno zodpovednosti. Kód 9 je príbeh aj o hľadaní a objavovaní dôstojnosti a poslania ženy. Kniha nie je skladba žalospevov, ani obviňujúci spis. Každá doba a každá kultúra má na svedomí hriechy, ktorými sa previňuje voči žene. Rovnako aj autorov pohľad na Ježiša a Cirkev je neortodoxný, jeho Ježiš nie je dogmatický, je symptómom vnútorných procesov hľadania, ktorým sa nevyhne žiadna generácia, žiaden jednotlivec.

Kožené srdce - Dán, Dominik

Kožené srdce

Autor: Dán, Dominik
Vydané: Bratislava : Slovart , 2012
Počet strán: 312
Cena: 11.00 Euro (357.00 Sk)

Detektív Oto Hanzel pochoval manželku a syn sa mu pred piatimi rokmi bez stopy stratil. So stratou dvoch najmilovanejších ľudí sa ťažko vyrovnával, no Krauz s kolegami z kancelárie stoštyridsaťjeden mu zachránili život a všetko nasvedčovalo tomu, že Oto už bude v poriadku. Lenže ako to už v živote býva, zdanie občas klame. Hanzelov syn sa nečakane vrátil domov a namiesto radosti prišli problémy - v podobe obrovského revolvera za pásom a neustálych klamstiev o tom, kde vlastne celý ten čas bol. Krauz a Chosé otcovi sľúbia, že mladého Ota postrážia a pomôžu mu. Vôbec netušia, do čoho sa kolegov syn zase zaplietol. Burger s Hanzelom majú plné ruky práce s vraždou vysokopostaveného štátneho úradníka a vyšetrujú tak obetavo, že obaja skončia v nemocnici vo veľmi vážnom stave. Ani Krauz a Chosé nemajú pri sledovaní mladého Ota veľa šťastia a musia hľadieť do očí smrti, ktorá je jednou z najbolestivejších. Skutočnosť, že pritom rozpletú rodinné tajomstvo staré vyše polstoročia ich vôbec neteší.

Krásni a mŕtvi 1 - Jonas - Maguire, Eden

Krásni a mŕtvi 1 - Jonas

Autor: Maguire, Eden
Vydané: Bratislava: Fragment , 2011
Počet strán: 272
Cena: 7.99 Euro (240.71 Sk)

Nie sú živí, no nie sú ani mŕtvi. Sú niečo medzi tým. V priebehu jedného roka zomrú za zvláštnych okolností štyria krásni mladí ľudia, študenti ellertonskej strednej školy. Jonas, Arizona, Summer a Phoenix. Tá posledná smrť zasiahne Darinu najviac. Bol to jej chlapec, jej veľká, najväčšia láska... Je Darinino stretnutie s Krásnymi mŕtvymi skutočné? Čo znamenajú tie anjelské krídla, ktoré vidí, počuje a ktoré nakoniec sama dostáva? Jonas zomrel ako prvý, zabil sa na motorke. Je tu však toľko nezodpovedaných otázok.... Rovnako ako ostatní sa vracia do sveta živých z limbu, čakárne, kam prichádzajú duše zomretých, aby na ne našiel odpoveď. Darina je jediná, kto môže Krásnym mŕtvym pomôcť.

Krásni a mŕtvi 2 - Arizona - Maguire, Eden

Krásni a mŕtvi 2 - Arizona

Autor: Maguire, Eden
Vydané: Bratislava : Fragment, 2011
Počet strán: 272
Cena: 7.99 Euro (240.71 Sk)

Nie sú živí, no nie sú ani mŕtvi. Sú niečo medzi tým. Krásni mŕtvi zmizli. Ubehlo už niekoľko týždňov, čo ich Darina videla naposledy. No vie, že neodišli navždy. Vrátia sa, aby mohli objasniť záhadnú smrť ďalšieho z nich. Je to už takmer rok, čo sa Arizona utopila v Hartmannovom jazere. Povráva sa, že to bola samovražda. No niečo na tom nesedí. Sebavedomá a suverénna Arizona by si predsa nikdy nesiahla na život. Teraz musí Darina pomôcť Arizone objasniť jej záhadné úmrtie, ako pred časom pomohla Jonasovi. No treba konať rýchlo, pretože čas sa kráti...

Ľavá ruka Boha - Hoffman, Paul

Ľavá ruka Boha

Autor: Hoffman, Paul
Vydané: Bratislava : Ikar, 2010
Počet strán: 336
Cena: 12.90 Euro (388.63 Sk)

V útulku spasiteľov niet priestoru pre radosť a nádej. Väčšinu chovancov priviedli na toto skľučujúce miesto v útlom detstve proti ich vôli. Krčia sa pod krutovládou mníchov, ktorých zverstvá a nemilosrdnosť majú jediný cieľ a to slúžiť Obesenému spasiteľovi. Útulok je rozľahlá pevnosť plná spletitých chodieb nasiaknutých pachom storočí náboženského zápalu. V jednej z nich stojí chlapec a cez tmavé okno pozoruje čerstvé prírastky do tohto pozemského pekla. Má štrnásť alebo pätnásť rokov a svojím vekom si nie je istý rovnako ako ani ostatní chovanci. Dávno zabudol svoje pravé meno, teraz mu hovoria Cale. Nepamätá si nič z predchádzajúceho života a netuší, čo ho čaká v budúcnosti... Ani to, že ho nazvú Anjelom smrti.

Level 26 - Zuiker, Antohny E

Level 26

Autor: Zuiker, Antohny E
Vydané: Bratislava: Ikar, 2010
Počet strán: 352
Cena: 9.90 Euro (300.96 Sk)

Policajní vyšetrovatelia rozdeľujú vrahov do 25 úrovní zla – od naivných oportunistov na úrovni 1 až po dôkladne plánujúcich mučiteľov, ktorí sa nachádzajú na úrovni 25. Mimoriadne nadaný kriminalista Steve Dark však prenasleduje vraha takého brutálneho, že polícia pre neho musela vymyslieť novú kategóriu zla. Level 26. Netvor z temnoty. Jeho obeťou sa môže stať ktokoľvek, má neobmedzené metódy a prezývajú ho Škripec.

Mafiánsky hrobár - Carlo, Philip

Mafiánsky hrobár

Autor: Carlo, Philip
Vydané: Bratislava: Ikar, 2010
Počet strán: 253
Cena: 10.90 Euro (328.37 Sk)

Carlo je jeden z najvýznamnejších autorov venujúcich sa problematike newyorskej mafie a skúmaniu mentality zločinca. V tejto knihe podáva šokujúci obraz dosiaľ najtemnejšej z postáv v jeho románoch. Tommy Karate Pitera nebol obyčajný mafián. Vykonával funkciu capa v známom klane Bonnanovcov a popritom sa intenzívne venoval štúdiu zločinu. Bol znalcom bojových umení a vedel, ako pomocou nich usmrtiť človeka. Zručne narábal s nožmi a inými zbraňami. Jim Hunt mal schopnosť chytať zločincov v krvi, tak ako jeho otec a starý otec. Počas skvelej kariéry na protidrogovom úrade mnohých poslal za mreže a zatkol aj veľkých newyorských priekupníkov s drogami. Ani jeho bohaté skúsenosti však nestačili, keď sa so svojou zvláštnou jednotkou pustil do prípadu Tommyho Piteru.

Miliardár - Milionár z chatrče - Swarup, Vikas

Miliardár - Milionár z chatrče

Autor: Swarup, Vikas
Vydané: Bratislava: Ikar, 2009
Počet strán: 285
Cena: 11.58 Euro (348.86 Sk)

Kto chce byť miliardárom? To tu ešte nebolo. Indickí diváci spozornejú, keď súkromná firma vyhlási vedomostnú súťaž o celú miliardu rupií. Ešte väčšia senzácia však nastane, keď sa víťazom nového populárneho programu stane obyčajný čašník - chlapec z ulice, sirota a najdúch, ktorý toho v živote preskákal veľmi veľa, ale nikdy nezískal poriadne vzdelanie. Nikto nechápe, ako sa to mohlo stať. Je jeho víťazstvo podvodom storočia? A ak nie, ako to, že poznal odpovede na všetky otázky? O prípad sa zaujíma polícia aj výhercova mladá právnička. Tá jediná tuší, že riešenie záhady sa skrýva v jeho spletitom životnom príbehu.

Muž, který chtěl být šťastný - Gounelle, Laurent

Muž, který chtěl být šťastný

Autor: Gounelle, Laurent
Vydané: Praha: Rybka Publishers, 2008
Počet strán: 152
Cena: 9.51 Euro (286.50 Sk)

Laurent Gounelle je psychológ, spisovateľ, odborník na rozvoj osobnosti. Štrnásť rokov cestuje po svete a stretáva sa s výnimočnými lekármi a liečiteľmi. Kniha Muž, který chtěl být šťastný je pútavo vyrozprávaný príbeh. Hlavný hrdina, ktorý je na ostrove Bali pár dní pred odchodom navštívi starého liečiteľa. Nie že by mal k tomu zvláštny dôvod. Starý liečiteľ ho prehliadne a skonštatuje, že sa síce teší dobrému zdraviu, ale nie je šťastný. Pomôže mu k dobrodružstvu objavovať seba samého. Odmenou za to má byť posolstvo, ktoré môže odovzdať aj ostatným. Jeho základom je úvodný Buddhov citát v knihe: Sme tým, čo si myslíme. Zo svojích myšlienok staviame svoj svet.

Muž, ktorý sadil stromy - Giono, Jean

Muž, ktorý sadil stromy

Autor: Giono, Jean
Vydané: Bratislava: Artforum, 2007
Počet strán: 64
Cena: 6.61 Euro (199.13 Sk)

Elzéard Bouffier, jednoduchý pastier sa po smrti jediného syna a ženy utiahol do samoty. So svojimi ovcami a psom, rovnako mlčanlivým, láskavým a ohľaduplným ako jeho pán. Čerstvo oholený, s pevne prišitými všetkými gombíkmi, v kamennom hrade, ktorý si zhlobil vlastnými rukami zo zrúcanín,s domácnosťou vo vzornom poriadku. Každý deň mu záležalo iba na tom, aby čo najstarostlivejšie zasadil 100 žaluďov. Dni, mesiace, roky, desaťročia. O prvej svetovej vojne nevedel práve tak nič ako o druhej. Ale o výsadbe stromov vedel naozaj viac ako hocikto na svete. Našiel nádherný spôsob, ako sa dá šťastne žiť. Aké obrovské dielo vyšlo z rúk a umu jediného človeka - bez akýchkoľvek technických vymožeností. Z práce, ktorá si vyžiadala veľa viery, lásky, húževnatosti a nádeje. A nádej sa tam naozaj vrátila. Krajina holá a pustá, kde rástli iba divé levandule, kde život už dávno umrel, prameň vyschol, sa vďaka práci jednoduchého pastiera , jeho obrovskej húževnatosti stala miestom, kde bolo radosť žiť. Úžasný pocit, že ľudský údel, naprotiveň všetkému je hoden obdivu. Alegorický príbeh, ktorý francúzsky spisovateľ Jean Gion podal cca 4 000 slovami, bol publikovaný prvý krát v roku 1953. Je natoľko nádherný, že človek uverí fiktívnej postave Elzeárda Boufiera.

Nenásytná - Cabot, Meg

Nenásytná

Autor: Cabot, Meg
Vydané: Bratislava : Ikar, 2011
Počet strán: 415
Cena: 12.90 Euro (388.63 Sk)

Máte už upírov plné zuby? Mladá scenáristka Meena Harperová takisto. Jej šéfovia ju napriek tomu nútia o nich písať, hoci Meenu to nenadchne. Niežeby úplne popierala existenciu nadprirodzených javov. Má totiž schopnosť vedieť, ako kto zomrie, aj keď ostatní tomu neveria. Jedného dňa pri Katedrále svätého Juraja stretne knieža Luciena Antonesca. Tajomný, príťažlivý muž ju zachráni pred útokom netopierov - a Meena sa doňho beznádejne zaľúbi. Lucien má však aj temnú stránku, pre ktorú by ho mnohí ľudia, napríklad aj tajná organizácia lovcov démonov, radšej videli mŕtveho. Problém je v tom, že on už vlastne nie je živý! Meenina nadprirodzená schopnosť odrazu zlyháva - svoju vlastnú budúcnosť nepozná a netuší, čo ju čaká. Spočiatku sa jej zdá, že Lucien je presne ten muž, o akom vždy snívala. Po čase vysvitne, že je to skôr nočná mora...

Nevesta z ružového útesu - Becnel, Rexanne

Nevesta z ružového útesu

Autor: Becnel, Rexanne
Vydané: Bratislava: Slovenský spisovateľ, 2008
Počet strán: 304
Cena: 9.00 Euro (298.00 Sk)

Neohrozený bojovník Randulf Fitz Hugh prichádza do vzdialených končín Walesu zabezpečiť poslušnosť miestnych obyvateľov kráľovi Henrichovi. Verný vazal je pripravený na boj, no vonkoncom nečaká, že ho bude musieť zviesť aj s vlastným srdcom. Vlastenecky založená Josselyn je v zápale obetavosti ochotná vydať sa za muža, ktorého neznáša, v záujme zjednotenia miestnych klanov proti nenávideným Angličanom. Jej protivník Randulf Fitz Hugh je však nadmieru nebezpečný muž. NIelen ako skvelý taktik a nepriateľ na život a na smrť, ale najmä preto, že je v jeho moci prinútiť hrdú mladú ženu, aby na tento fakt zabúdala. A tak je iba otázkou času, kedy obaja odvážni bojovníci pochopia, že láska je najmocnejšia zbraň zo všetkých...

Noc temných klamstiev - Dán, Dominik

Noc temných klamstiev

Autor: Dán, Dominik
Vydané: Bratislava: Slovart, 2009
Počet strán: 288
Cena: 9.95 Euro (299.75 Sk)

Noc temných klamstiev je už v poradí deviata kniha vyšetrovateľa, zaoberajúceho sa zločinom vyše dvadsať rokov, píšuceho pod pseudonymom Dominik Dán. V novom prípade sa mocní tohto sveta rozhodnú zamiešať karty práve v piatok hodinu pred ukončením pracovnej doby, keď sa všetci detektívi už vidia na zaslúženom odpočinku a plánujú si, ako strávia nadchádzajúci víkend s rodinami. Ale ako vždy jeden mieni a druhý mení. Vražda je vražda, a ak sú do nej zapletení vysokopostavení ľudia z tých najvyšších miest a zavraždená je prominentná prostitútka, víkendové radovánky musia ísť bokom a začína sa vyšetrovanie. Richard Krauz a Jozef Fischer zvaný Chosé pracujú na oddelení vrážd v Našom Meste už veľmi dlho. Vyše dvadsaťpäť rokov sa snažia zmieriť so skutočnosťou, že medzi pojmy zákon, právo a spravodlivosť sa nie vždy dá vpísať znamienko rovná sa, ale skôr otáznik. Niekedy aj výkričník. Napriek všetkým prekážkam sa im občas podarí vylúštiť záhadu podrezanej a znásilnenej študentky alebo rozstrieľaného podnikateľa či utýraného chlapca, a vraha napokon vypátrajú a zatknú. Či si svoj čin aj odsedí, už nie je ich starosť, na to sú tu iní. Mocnejší. A práve oni občas dokážu skomplikovať život nielen dvojici detektívov, ale aj ich kolegom, a dokonca aj ich rodinám. Ale prečo sa majú namočiť iba Krauz a Fischer? Kto nariadil, že nesmú s nikým spolupracovať a celé vyšetrovanie musí byť prísne utajené? A voľby hlavy štátu sú už o pár dní... ale to bude asi iba náhoda. Podobne ako v predchádzajúcich detektívkach: Popol všetkých zarovná, Nehanebné neviniatko, Beštia, Sára, Cela číslo 17, Červený kapitán, Hriech náš každodenný, Knieža Smrť je zaujímavý vyšetrovaný prípad, vtipné dialógy, sympatickí hlavní vyšetrovatelia Krauz a Fischer, ale aj ostatní z partie detektívov tlstý Váňa, ktorý stále niečo malé zobe či krpatý Kuky - o čo menší, s o to väčším srdcom.

Norské dřevo - Murakami, Haruki

Norské dřevo

Autor: Murakami, Haruki
Vydané: Praha: Odeon, 2005
Počet strán: 302
Cena: 12.24 Euro (368.74 Sk)

Román ponúka zmes japonských reálií a pohľadov do najhlbšieho vnútra duše. Zaujíma ho predovšetkým človek, indivídum. Aj jeho voľba mezi životom a smrťou. Nikto netušil, keď si Murakami po absolvovaní tokijskej univerzity prekvapivo otvoril jazzový bar a začal písať, akým významným autorom sa stane. Norské dřevo síce na rozdiel od iných nezískalo literárnu cenu, ale prekonalo rekordy v množstve predaných výtlačkov. Po vydaní Norského dřeva vzrástol počet Murakamiho čitateľov na milióny, aj keď niektorí boli sklamaní, že ide o ľúbostný román. Exotika, študenstský život, milostné vzťahy, to všetko v románe možno nájsť. Autor sa nesústreďuje na partnerské dvojice, ale skôr trojice. Styčným nosným bodom je študent Tóru Watanabe. Musí prevziať zodpovednosť za svoj život a naučiť sa vciťovať do pocitov blízkeho človeka. Najväčšiu výzvu však predstavuje, bez toho, aby si to uvedomoval, otázka voľby medzi životom a smrťou. Smrť je v našom živote už skrytá. Toto posolstvo mu prenecháva jeho priateľ Kizuki, kým spácha sebevraždu a zanecháva tu vnútorne rozbitú Naoko s temnotou v duši. Tá u nej pretrváva od detstva, kedy spáchala sebevraždu jej milovaná sestra. Poznáva, že smrť má nielen svoju tiaž, ale aj svoje kúzlo pre tých, ktorý nemajú kam ísť. Pri piesni Norwegian Wood je Naoko občas hrozne smutno, sama nevie prečo. Začne mať pocit, že blúdi úplne sama hlbokým a smutným lesom.Je sama a je jej zima, okolo sa stmieva a nikto jej nepríde na pomoc. A preto jej túto pieseň spolubývajúca Reiko hrá za peniaze. Aby to bolo iba vtedy, keď naozaj chce.

Ovocné a bylinkové čaje - Beiser, Rudi

Ovocné a bylinkové čaje

Autor: Beiser, Rudi
Vydané: Bratislava: Ikar, 2012
Počet strán: 176
Cena: 12.00 Euro (388.00 Sk)

Kto obľubuje bylinkové čaje, mal by zájsť do prírody, kde nájde tie najlepšie suroviny na vlastnoručnú prípravu čajových zmesí. Nazbierané v optimálnom čase a správne usušené poskytnú jedinečný pôžitok a blahodarné účinky. Jednoduché: nájsť vhodné rastliny a správne ich určiť. Základy: zber, sušenie a kombinácia byliniek. Podrobnosti: príprava, chuť a účinok 68 byliniek. Praktické: veľa tipov na bylinky do kuchyne a do záhrady. Kniha obsahuje kalendár zberu a recepty.

Ozveny mŕtvych - Theorin, Johan

Ozveny mŕtvych

Autor: Theorin, Johan
Vydané: Bratislava: Marenčin PT, 2010
Počet strán: 400
Cena: 12.59 Euro (379.29 Sk)

Júlii sa pred dvadsiatimi rokmi stratil päťročný syn. Chlapec zmizol bez stopy na švédskom ostrove Öland. Jedného dňa jeho otec dostane poštou synovu topánku. Temná minulosť sa bolestivo vráti. Júlia sa rozhodne odhaliť tajomstvo na vlastnú päsť, no čoskoro zistí, že niekto jej v tom chce za každú cenu zabrániť. Hrozba je oveľa bližšie, ako sa zdalo. Muž, ktorý mal byť už dávno mŕtvy, blúdi po pustatinách ostrova, keď nastane hodina tieňov a počuť ozveny mŕtvych...

Pomsta - Archer, Jeffrey

Pomsta

Autor: Archer, Jeffrey
Vydané: Bratislava: Ikar, 2009
Počet strán: 399
Cena: 15.90 Euro (479.00 Sk)

Keby bol Danny Cartwright požiadal Beth Wilsonovú o ruku čo len o deň neskôr, neuväznili by ho a neobvinili, že zavraždil svojho najlepšieho priateľa. A ak sú svedkami obžaloby právnik, obľúbený herec, aristokrat a uznávaný podnikateľ, kto by uveril práve jeho verzii priebehu udalostí? Danny, mladý nevzdelaný automechanik, je odsúdený na dvadsaťdva rokov, ktoré má stráviť v Belmarshi, najlepšie stráženej väznici v krajine, z ktorej ešte nik neunikol. No Spencer Craig, Lawrence Davenport, Gerald Payne a Toby Mortimer podcenia Dannyho odhodlanie pomstiť sa a Bethino nezlomné úsilie dosiahnuť spravodlivosť, čo prinúti všetkých štyroch protagonistov chrániť si holý život... Aj tento román z pera Jeffreyho Archera necháva čitateľa v napätí až do posledných stránok. Majstrovsky napísaný príbeh, ktorým Archer vzdáva hold Dumasovmu grófovi Monte Christo, sa okamžite stal bestsellerom vo vyše dvadsiatich krajinách sveta.

Posledné dni Paríža - Estienne, Nicolas ď Orves, ď

Posledné dni Paríža

Autor: Estienne, Nicolas ď Orves, ď
Vydané: Bratislava : Ikar , 2010
Počet strán: 320
Cena: 10.00 Euro (328.00 Sk)

V jeden večer vo zverinci v parížskej botanickej záhrade vypukne medzi zvieratami nervozita. Skučia, pobehujú v klietkach, akoby čosi cítili. O druhej nadránom zazvoní na polícii telefón – vystrašení rodičia hlásia únos dieťaťa. A potom nasledujú ďalšie telefonáty – v tú noc zmizne v Paríži päť malých detí. Na svitaní je celé mesto na nohách. Kým poriadkové sily hľadajú dojčatá, odrazu z nevysvetliteľných príčin začína stúpať hladina Seiny a rozpúta sa obrovská povodeň. O niekoľko hodín je centrum mesta pod vodou, Paríž sa ponára... Iba jeden muž môže pochopiť tento chaos. Sylvain Masson, mladý profesor zo Sorbony. Vie, že jeho matka, uznávaná kustódka botanickej záhrady, mu niečo tají. Má on osobne niečo spoločné s nešťastím, ktoré postihlo mesto? Sylvain spolu s Trinité, nadaným štrnásťročným dievčaťom, ktoré bolo svedkom únosov, sa pustia po stopách zmiznutých detí. Vnárajú sa do najtajnejších zákutí Paríža, do mestských katakomb a podzemia, až kým neodhalia tajomstvo. Zoči-voči pravde, takej neuveriteľnej, neskutočnej... im na záchranu mesta zostáva menej ako dvadsaťštyri hodín. Podarí sa im to?

Posledné štyri istoty - Hoffman, Paul

Posledné štyri istoty

Autor: Hoffman, Paul
Vydané: Bratislava : Ikar, 2011
Počet strán: 320
Cena: 12.90 Euro (388.63 Sk)

V druhom diele trilógie Paula Hoffmana trpí hlavný hrdina Thomas Cale pocitom roztrpčenia po tom, čo ho zradila láska jeho života, a zahráva sa s čoraz lákavejšou predstavou vyhladenia ľudstva. V sprievode majstra Bosca sa vracia do útulku, kde už nie je chovancom, ale obávaným a uctievaným stelesnením Božieho hnevu. Bosco mu vysvetľuje, že ľudský rod je skrz-naskrz prehnitý, a preto ho treba zničiť a pripraviť svet na príchod dokonalejšej bytosti. No najskôr treba poraziť odporcov a uchvátiť moc v srdci cirkvi spasiteľov. Cesty Caleových priateľov sa rozchádzajú. Kleist sa stáva členom zvláštneho horského klanu zbabelých zlodejov. IdrisPukke odchádza do Španielskeho Leedsu, kde našli útočisko zvyšky rozprášených Materazziovcov. Henri Zahmlievač sa ako jediný rozhodne vyhľadať Calea a zapojí sa do boja proti kacírom. Henri priateľa presviedča, že stále má dôvod žiť. Podarí sa mu to skôr, než bude neskoro?

Posol - Zusak, Markus

Posol

Autor: Zusak, Markus
Vydané: Bratislava: Ikar, 2011
Počet strán: 309
Cena: 11.90 Euro (358.50 Sk)

Devätnásťročný Ed Kennedy - ako väčšina mladých ľudí na predmestí - sa živí ako taxikár, hoci vzhľadom na vek porušuje austrálske zákony. Voľný čas trávi popíjaním s priateľmi a nekonečným kartovaním. Miluje dievča, ktoré ho má príliš rado, aby mu lásku opätovalo, a psa, nadšeného kávičkára. Na rozdiel od súrodencov to Ed nikam nedotiahol, je na najlepšej ceste skončiť ako jeho otec alkoholik. Jedného dňa sa stane svedkom prepadnutia v banke. Po tom, čo lupičovi prekazí plán, stane sa na krátky čas mediálnym hrdinom. Už sa nevie dočkať, kedy sa veci vrátia do zabehnutých koľají, keď v poštovej schránke objaví tajomnú zásielku: kárové eso, na ktorom sú napísané tri adresy. Edov život sa čoskoro otrasie v základoch. Mení sa na posla dobrých i menej príjemných správ, vstupuje do života neznámym ľuďom a prehodnocuje vlastnú minulosť. Už len zistiť, kto rozdáva karty v tejto zvláštnej hre - priatelia, príbuzní, či dokonca mŕtvy otec?

Predčítač - Schlink, Bernhard

Predčítač

Autor: Schlink, Bernhard
Vydané: Bratislava: Slovart, 2006
Počet strán: 176
Cena: 9.92 Euro (298.85 Sk)

Škandalózny príbeh sexuálneho vzťahu pätnásťročného gymnazistu a zrelej, vyše tridsaťročnej ženy, ktorá neskôr stojí pred súdnym tribunálom obžalovaná z najťažších zločinov. Mala ich spáchať na sklonku druhej svetovej vojny ako dozorkyňa v koncentračnom tábore, teda ešte pred známosťou s nedospelým rozprávačom.

Prekliaty ostrov - Lehane, Dennis

Prekliaty ostrov

Autor: Lehane, Dennis
Vydané: Bratislava: Tatran, 2009
Počet strán: 320
Cena: 11.50 Euro (346.45 Sk)

Leto 1954. Federálny maršal Teddy Daniels prichádza na ostrov Shutter, do sídla nemocnice Ashecliffe, kde liečia duševne chorých zločincov. Spolu s partnerom Chuckom Aulem začína hľadať utečenca, vrahyňu Rachel Solandovú. Práve vtedy na ostrov dorazí hurikán. Lenže v nemocnici Ashecliffe nič nie je také, aké sa na prvý pohľad zdá. A rovnako to platí aj o Teddym Danielsovi. Prišiel, aby našiel pacientku, ktorá záhadne zmizla? Alebo ho sem vyslali, aby preveril tajomné chýry, že v Ashecliffe používajú priveľmi radikálnu psychiatrickú liečbu? Len čo sa vyšetrovanie prehĺbi, otázky pribúdajú. Ako mohla bosá žena ujsť z ostrova? Navyše zo zamknutej izby? Kto im zanecháva stopy v podobe kódov, ktoré treba vylúštiť? A čo sa v skutočnosti deje na Oddelení C? Čím väčšmi sa Teddy s Chuckom približujú k pravde, tým sa stáva prchavejšou a tým väčšmi začínajú byť presvedčení, že sa im možno nepodarí dostať sa z ostrova Shutter. Pretože ktosi sa pokúša dohnať ich k šialenstvu...

Priateľ do dažďa - Glattauer, Daniel

Priateľ do dažďa

Autor: Glattauer, Daniel
Vydané: Bratislava : Tatran, 2010
Počet strán: 214
Cena: 11.50 Euro (346.45 Sk)

Keď Emmi Rothnerová zašle omylom svoj e-mail na adresu Lea Leikeho, netuší, že je to začiatok čoraz dôvernejšej mailovej korešpondencie. Hoci ani jeden z nich nehľadá partnera, po istom čase netrpezlivo čakajú na odpoveď toho druhého, začínajú byť závislí od svojich mailov, až sa nakoniec musia zamyslieť, čo ich k sebe priťahuje. Zdá sa, že je iba otázkou času, kedy sa stretnú, ale ani jednému sa do toho nechce, preto stretnutie neustále odkladajú. Navyše Emmi je šťastne vydatá a Leo sa spamätáva z rozchodu s priateľkou. Pokračovaním je kniha Siedma vlna.

Projekt šťastia - Rubin, Gretchen

Projekt šťastia

Autor: Rubin, Gretchen
Vydané: Bratislava: Tatran , 2010
Počet strán: 284
Cena: 9.90 Euro (298.25 Sk)

V jedno upršané popoludnie dostala Gretchen Rubinová vnuknutie na najnepravdepodobnejšom mieste - v mestskom autobuse. Uvedomila si, že dni sú dlhé, ale roky krátke. Čas plynie a ja sa nedokážem dostatočne sústrediť na veci, na ktorých mi záleží. Rozhodla sa zasvätiť jeden rok vlastnému Projektu šťastia. Živým a pôsobivým opisom jedného roka si Rubinová vydobýja miesto medzi autormi memoárových bestsellerov Julia and Julia, The Year of Living Biblically a Eat, Pray, Love (Jedz, modli sa a miluj, Tatran 2010). Ide k podstate veci a s humorom zaznamenáva svoje zážitky. Za dvanásť mesiacov vyskúšala odveké múdrosti, otestovala zistenia súčasného výskumu a v otázke šťastia čerpala rady aj z masovej kultúry.. Rubinová nemala možnosť všetko nechať tak a v skutočnosti to ani nechcela. Jej cieľom bolo zlepšiť svoj život taký, aký bol. Každý mesiac pracovala na inej skupine predsavzatí, napríklad: preukazuj lásku, popros o pomoc, viac sa zabávaj, založ si zápisník vďaky, zabudni na výsledky.

Púštny kvet - Dirie, Waris-Miller, Cathleen

Púštny kvet

Autor: Dirie, Waris-Miller, Cathleen
Vydané: Bratislava: Ikar, 2010
Počet strán: 248
Cena: 8.90 Euro (268.12 Sk)

Príbeh ženy, ktorá sa zo somálskej púšte prepracovala do sveta hviezd medzinárodného modelingu. Ako trinásťročná opustila svoju početnú rodinu, aby unikla sobášu so starým mužom. Z púšte si odniesla poznačené telo i dušu tzv. ženskou obriezkou, ktorú ešte i dnes podstupujú africké dievčatá v útlom veku. Waris šťastnou náhodou mohla pracovať niekoľko rokov na somálskom veľvyslanectve v Londýne. Keď jej legálny pobyt vypršal, rozhodla sa v cudzom prostredí ostať a zarobiť peniaze pre seba i pre svoju matku. Zapojila sa i do boja proti ženskej obriezke ako mimoriadna veľvyslankyňa OSN a zástankyňa ľudských práv.

Rok Lasicu - Štrasser, Ján

Rok Lasicu

Autor: Štrasser, Ján
Vydané: Bratislava: Forza music, 2010
Počet strán: 260
Cena: 11.11 Euro (334.70 Sk)

Kniha obsahuje dvanásť rozhovorov skúseného publicistu, textára a básnika Jána Štrassera s jedinečnou osobnosťou našej kultúry Milanom Lasicom o všetkom, čo sme v dvanástich mesiacoch roku 2009 na Slovensku, ale i vo svete prežívali. Vtipne a so šarmom sú v nej komentované udalosti, ale i rôzne kauzy, ktoré nám priamo či nepriamo zasiahli do života. Hovoriť múdro a vtipne je skvelá, žiaľ nie veľmi častá kombinácia. Na Slovensku až ojedinelá. Ale výnimky potvrdzujú pravidlo. Milan Lasica je jednou z nich.

Rozsudok ulice - Connelly, Michael

Rozsudok ulice

Autor: Connelly, Michael
Vydané: Bratislava: Slovart, 2009
Počet strán: 388
Cena: 9.95 Euro (299.75 Sk)

Advokát Mickey Haller má za sebou ťažké obdobie rekonvalescencie po poslednom prípade, pri ktorom takmer prišiel o život, a chystá sa vrátiť do veľkej hry americkej justície. Kým sa stihne poriadne usadiť na zadnom sedadle svojho lincolna, zavraždia jeho slávneho kolegu a on chtiac-nechtiac zdedí nesmierne výnosný prípad. Všetci klamú. Klamú právnici, klamú svedkovia a klamú aj obete. Proces je súbojom klamstiev a všetci to vedia. Vie to sudca, dokonca aj porota. Každý z nich prichádza na súd s vedomím, že mu tam budú klamať. Usádzajú sa na svoje miesta a súhlasia s tým, že tam budú počúvať lži. Ak je vaše miesto za stolom obhajoby, najdôležitejšie je zachovať si trpezlivosť. Musíte čakať na lož, nie však na hocijakú. Musíte si počkať na takú, ktorej sa môžete chytiť a ukovať z nej ostrý meč ako zo žeravého železa. Tým mečom potom rozseknete kľúčový dôkaz obžaloby. Byť pravdou na mieste, kde všetci klamú. Dokáže advokát Haller presvedčiť Harryho Boscha o svojej nevine a ubrániť sa vrahovi, ktorý zjavne ide aj po nasledovníkovi mŕtveho právnika?

Slovenské dejiny I - Kučera, Matúš

Slovenské dejiny I

Autor: Kučera, Matúš
Vydané: Bratislava: LIC, 2008
Počet strán: 368
Cena: 16.60 Euro (500.09 Sk)

Prvý diel dejín Slovenska (do roku 1526) popredného slovenského historika a popularizátora národných dejín. Matúš Kučera už v minulosti viackrát dokázal, že žáner literatúry faktu mu sedí rovnako ako vedecká náročnosť a jeho knihy sa dokázali prihovoriť dokonca aj mladším čitateľom. Kučerove knihy zaujmú predovšetkým vďaka vynikajúcemu rozprávačskému štýlu autora, ktorý svojimi historickými glosami a postrehmi, citovaním archívneho materiálu, pútavo osvetľuje naše dejiny a suché historické fakty mení priam na dobrodružné čítanie. Kučera nešpekuluje, dôsledne vychádza zo známych a dokázaných vedeckých faktov, ale aj z vlastných výskumov, čo mu nebráni používať výnimočne pútavý jazyk. Má dar predstaviť suché historické fakty ako napínavé dobrodružstvo a nezjednodušovať pritom ich presnosť. Nepotrebuje rétorické barličky, ako špičkový odborník pozná súvislosti, čo robí jeho pohľad na konkrétne historické obdobie zasvätený. Dielo v úvode prináša pohľad na doterajší stav syntéz o slovenských dejinách a obsahuje hlavy: O Predmete a obsahu slovenských dejín, Slovania a stredoveký svet, Slovensko ako súčasť ranostredovekého uhorského štátu, Spoločnosť, štát a kultúra na Slovensku v 13.–14. storočí, Vláda dynastie Luxemburgovcov v Uhorsku - Husiti a Slovensko, Slovensko v období rokov 1437 - 1526. Dielo predstavuje prvú a súčasnému národnému duchu primeranú syntézu slovenských dejín. Na záver jednotlivých hláv a kapitol je pripojená literatúra – upozornenie na práce, v ktorých možno nájsť širšie či inonázorové vysvetlenie a objasnenie.

Stalo sa prvého septembra - Rankov, Pavol

Stalo sa prvého septembra

Autor: Rankov, Pavol
Vydané: Bratislava: Kalligram, 2008
Počet strán: 327
Cena: 9.99 Euro (300.96 Sk)

Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy) je prvý román slovenského spisovateľa Pavla Rankova, vyučujúceho na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Historický príbeh z obdobia rokov 1938 až 1968 je príbehom troch kamarátov- Petra, Honzu a Gabriela, bojujúcich o lásku jednej ženy. Ich individuálne osudy sa stanú vratkými člnkami v divokej búrke dejinných udalostí: Mníchov, viedenská arbitráž, druhá svetová vojna, protižidovské zákony, nemecká okupácia a príchod sovietskych vojsk na konci vojny, povojnové vysídľovanie obyvateľstva, komunistický prevrat vo februári 1948, politické procesy päťdesiatych rokov, pokus o reformy a následná sovietska okupácia v auguste 1968. Kniha je aj románom o láske, pokiaľ ju vyššia moc povolila. Knihu autor venoval otcovi, jeho priateľom a celej tej stratenej generácií, ktorá, ktovie prečo, všetko musela zažiť na vlastnej koži.

Strácam svoje ja - Genove, Lisa

Strácam svoje ja

Autor: Genove, Lisa
Vydané: Senica: Arkus, 2010
Počet strán: 354
Cena: 11.00 Euro (331.00 Sk)

Alice Howlandová je hrdá na to, čo sa jej v živote podarilo dokázať. Má päťdesiat rokov, je profesorkou kognitívnej psychológie na Harvardovej univerzite a svetovo uznávanou expertkou v lingvistike, má úspešného manžela a tri dospelé deti. Keď ju však začne trápiť neobvyklá zábudlivosť a chvíľami stráca orientáciu, dozvie sa, že trpí skorou formou Alzheimerovej choroby. Nevyhnutné príznaky začínajúcej demencie ju postupne pripravujú o spomienky a minulosť, a tak predtým nezávislá a ctižiadostivá Alice sa pokúša žiť naplno aspoň v prítomnosti. Príbeh Strácam svoje ja je dojemným, hrozivým i krásnym opisom života so skorou formou Alzheimerovej choroby.

Strašiak - Connelly, Michael

Strašiak

Autor: Connelly, Michael
Vydané: Bratislava: Slovart, 2010
Počet strán: 400
Cena: 9.95 Euro (299.75 Sk)

Novinár Jack McEvoy sa pred dvanástimi rokmi ocitol zoči-voči brutálnemu sériovému vrahovi s prezývkou Básnik. Zanechalo mu to hlboké jazvy na duši, no zároveň aj zaujímavý príbeh človeka, ktorý prežil osudové stretnutie a môže o tom rozprávať. Dnes je však z neho človek minulosti a stáva sa obeťou rozpočtových obmedzení – dostáva výpoveď z Los Angeles Times. Zlosť a vzdor ho nútia odísť vo veľkom štýle a využiť posledné dni v novinách na to, aby napísal najlepší článok svojho života. Jeho šanca prichádza v podobe Alonza Winslowa – šestnásťročného dílera drog, ktorý je vo väzení po tom, ako sa priznal k vražde jednej zo svojich zákazníčok. Tento prípad má všetko potrebné na Pulitzerovu cenu: dieťa narodené v chudobe, ktoré v živote nedostalo šancu ani nádej, takže sa vydalo jedinou možnou cestou vedúcou k drogám, násiliu a smrti. Jediný problém je v tom, že pri podrobnejšom skúmaní toho takzvaného priznania Jack zistí, že všetko zrejme bude inak a niekde sa slobodne pohybuje nebezpečný, pedantný a veľmi opatrný vrah. Maniak, ktorý si vďaka inteligencii a šikovnosti mohol vychutnávať svoje temné pôžitky celé roky. Zabijak, ktorého perverzným potešením je ničiť svojich nepriateľov. Táto beštia v ľudskej koži vie, že Jack sa blíži.

Stratený symbol - Brown, Dan

Stratený symbol

Autor: Brown, Dan
Vydané: Bratislava: Slovart, 2010
Počet strán: 528
Cena: 14.95 Euro (450.38 Sk)

V románe nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Príbeh tejto knihy sa odohráva v časovom rámci dvanástich hodín a od prvej strany Danovi čitatelia pocítia hrôzu pritom, ako budú sledovať suverénneho Roberta Langdona pri jeho novom objave v nečakanom, novom prostredí. Stratený symbol je plný prekvapení, najmä v závere.

Studňa - Dán, Dominik

Studňa

Autor: Dán, Dominik
Vydané: Bratislava: Slovart, 2010
Počet strán: 327
Cena: 9.95 Euro (299.75 Sk)

Jeden múdry človek, ale nebol to policajt, raz odhalil tajomstvo vraždy a z tajomstva sa razom stalo najstaršie kriminalistické pravidlo. Je jednoduché: vraždí sa buď pre peniaze, alebo kvôli ženám. Krauz a Fischer odrobili na oddelení vrážd pekných pár rokov a mohli iba prikývnuť, prax staré kriminalistické pravidlá poväčšinou potvrdzovala. Aj na jar roku 2003, keď našli zohavené telá mileneckej dvojice, vedeli už od začiatku, že motív dvojnásobnej vraždy bude buď v peňaženke mladého podnikateľa, alebo v nohavičkách jeho milenky. Aby sa dostali ďalej, museli rozplietať klbko udalostí spred roka, ale to im neprekážalo, lebo rozpletať klbká bola ich každodenná rutinná práca, len im nešlo do hlavy, čo za sviňu v ľudskej koži dokáže inému človeku prestreliť hlavu a potom aj telo... Nebol to pekný pohľad, keď ich našli, a smradu sa vyvalilo toľko, že aj požiarnici v maskách sa dusili a súdny lekár, uznávaný svetaskúsený rutinér, si po naozaj dlhej dobe úprimne vzdychol: ježišukriste. Ale inak to bol veľmi pekný a milý príbeh...

Tajný prejav - Smith, Tom Rob

Tajný prejav

Autor: Smith, Tom Rob
Vydané: Bratislava: Ikar, 2011
Počet strán: 352
Cena: 12.00 Euro (388.00 Sk)

Sovietsky zväz, rok 1956. Stalin je mŕtvy a násilnícky režim sa začína rozpadávať - vytvára sa spoločnosť, v ktorej sú policajti zločincami a zločinci nevinnými ľuďmi. Tajný prejav Stalinovho následníka Chruščova sa dostáva medzi ľudí, ktorí sa dozvedajú, že Stalin bol tyran. Chruščov sľubuje, že Sovietsky zväz sa zmení. Bývalý príslušník štátnej polície Lev Demidov sa tiež usiluje zmeniť, musí však pritom prejsť úskalím osobnej rozorvanosti. Jeho dve adoptívne dcéry, ktoré má spolu so ženou Raisou, mu nechcú odpustiť podiel na smrti svojich rodičov. Nie sú jediné. Keď vyjde pravda najavo, Lev, Raisa a ich rodina sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve, pretože niekto sa pokúša zneužiť temné dedičstvo Levovej kariéry v tajnej polícii. Niekto, kto sa zmení na nepoznanie, aby uskutočnil dokonalú pomstu

Tajomstvo - The Secret - Byrne, Rhonda

Tajomstvo - The Secret

Autor: Byrne, Rhonda
Vydané: Bratislava: Ikar, 2008
Počet strán: 216
Cena: 13.24 Euro (398.87 Sk)

Fragmenty Veľkého tajomstva sa po stáročia vynárali v ústnej tradícii, v literatúre a v náboženských či filozofických dielach. Po prvý raz sa všetky zlomky Tajomstva spojili v neuveriteľnom odhalení, ktoré zmení život toho, kto ho zažije na vlastnej koži. V tejto knihe sa naučíte, ako Tajomstvo používať v každej oblasti života - nech sú to peniaze, zdravie, vzťahy či šťastie - a v každej interakcii so svetom. Začnete rozumieť sile, ktorá sa vo vás skrýva, a tento objav vnesie do vášho života radosť. Tajomstvo obsahuje múdrosť dnešných učiteľov, mužov a žien, ktorí ho použili pri budovaní zdravia, bohatstva a šťastia. Kniha prináša ich pôsobivé príbehy o tom, ako im poznanie Tajomstva pomohlo zbaviť sa chorôb, získať bohatstvo, prekonať prekážky a dosiahnuť veci, ktoré by mnohí považovali za nemožné. Vo svojich rukách držíte veľké tajomstvo... Prahli po ňom mnohí. Po stáročia ho podávali ďalej, ukrývali, strácali, kradli a kupovali za obrovské sumy peňazí. Dávnym Tajomstvom sa dali viesť mnohé významné osobnosti našich dejín : Platón, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein... vynálezcovia, teológovia, vedci a slávni myslitelia. Teraz je Tajomstvo odhalené celému svetu. Ako sa budete prehrýzať knihou a oboznamovať s Tajomstvom, dozviete sa, ako sa môžete stať, čím len chcete a dostať, či robiť všetko, po čom zatúžite. Dozviete sa, kto naozaj ste. A zistíte, aká veľkoleposť vás v živote čaká. Predstavivosť je všetko. Je to ukážka budúcich atrakcií života. Albert Einstein (1879 - 1955) Každý, kto má ducha otvoreného sile správneho myslenia, musí dôjsť k záveru, že človek sa môže zmeniť... a ovládnuť vlastný osud. Christian D. Larson Všetko, čo sme je výsledkom toho, čo sme si mysleli. Budha Tajomstvo hovorí, že sme tvorcami svojho vesmíru a že všetko, čo chceme nadobudnúť, sa zhmotní v našom živote. Naše želania, myšlienky a pocity sú preto veľmi dôležité, lebo sa manifestujú. Marie Diamondová Radosť, láska, sloboda, šťastie, smiech. O tom to celé je. A ak vám robí radosť len tak sedieť a hodinu meditovať, tak to, prepánajána, robte. Ak vám robí radosť jesť chlebíčky so salámou, tak robte to! Neale Donald Walsch Choďte za svojím šťastím a vesmír vám otvorí dvere aj tam, kde dovtedy boli iba múry. Joseph Campbell Tešte sa zo života, pretože život je fenomenálny! Je to veľkolepý výlet! Bob Proctor

Tajomstvo sily srdca - Schache, Ruediger

Tajomstvo sily srdca

Autor: Schache, Ruediger
Vydané: Bratislava : Ikar , 2011
Počet strán: 159
Cena: 12.90 Euro (388.63 Sk)

Láska, vzťahy a priateľstvo idú za silami srdca. Keď si uvedomíte, že vzťahy neprebiehajú náhodne, ale spoluutvárajú ich konkrétne sily a mechanizmy vo vašom vnútri, položíte si otázku - Ako môžem tieto sily zmeniť, aby som s druhými ľuďmi prežil skutočnú lásku ? Ruediger Schache vás oboznámi so siedmimi poznatkami, ktoré skryté sily odhalia. Tieto poznatky dajú vášmu životu jasné smerovanie a pomôžu vám zbaviť sa všetkého starého a zaťažujúceho. Uvoľní sa priestor hlbokému poznaniu srdca a skutočnej láske.

Teória konca - Alpert, Mark

Teória konca

Autor: Alpert, Mark
Vydané: Bratislava: NOXI, 2009
Počet strán: 312
Cena: 10.80 Euro (325.36 Sk)

Univerzitného profesora Davida Swifta privolajú do nemocnice. Chce s ním súrne hovoriť jeho niekdajší učiteľ – profesor fyziky, ktorého v noci ktosi brutálne napadol. Profesor na smrteľnej posteli nadiktuje Davidovi zdanlivo náhodnú sekvenciu čísiel, ktorá by však mohla byť kľúčom k Einsteinovmu poslednému tajomstvu. Je ním Einheitliche Feldtheorie alebo teória všetkého, Einsteinova zjednotená teória. Ide o súbor rovníc, ktoré by dokázali popísať všetky prírodné sily. Táto teória by mohla úplne zmeniť naše vnímanie vesmíru. Einstein ju však nikdy neobjavil. Alebo áno? Po príchode do nemocnice Davida zatkne FBI a agenti ho odvlečú na vypočúvanie. Na scéne sa objaví ruský legionár v službách tajomného klienta, ktorý sa nezastaví pred ničím. Aj on sa snaží zistiť, kde je Einsteinova dlho ukrývaná teória. Čriepky zjednotenej teórie treba najprv nájsť a potom poskladať. Komu sa to podarí ako prvému?

Víťaz je sám - Coelho, Paulo

Víťaz je sám

Autor: Coelho, Paulo
Vydané: Bratislava: Ikar, 2009
Počet strán: 344
Cena: 11.90 Euro (358.50 Sk)

Medzinárodne úspešný autor Alchymistu a iných bestsellerov prichádza s ďalším napínavým románom – vzrušujúcim obrazom odvekej ľudskej fascinácie slávou, bohatstvom a svetom hviezd. Víťaz je sám, sugestívna úvaha o moci jednotlivca a nevinných snoch, ktoré zničí úspech, sa odohráva počas Filmového festivalu v Cannes, vo vzrušujúcom prostredí módy a filmu. Do zápletky vstupujú producenti, slávni herci, hviezdy filmového neba, štylisti a sériový vrah, ktorý počas festivalu spácha päť vrážd. Kniha odhaľuje zákulisie filmovej slávnosti v Cannes, je obrazom smotánky. Paulo Coelho odhaľuje čitateľovi pravdivé detaily zo života týchto postáv – jeho román sa stáva svedectvom o kríze hodnôt sveta zameraného na vonkajší efekt. Paulo Coelho vo svojom dvanástom románe splieta osudy viacerých postáv pohybujúcich sa v neodoľateľnom svete lesku a nadbytku a ukazuje, kam až môže viesť posadnutosť slávou. Všetci sme na tomto svete z jedného dôvodu a ten dôvod sa nazýva Láska. Láska sa však nemá sústreďovať na jedinú osobu, má byť rozptýlená po celom svete a čakať na objavenie. Otvorte sa tejto láske. Musíme riskovať. Právo na zázrak života pochopíme iba vtedy, keď dovolíme, aby sa uskutočnilo to, čo sme nečakali... Boh nám každý deň poskytuje príležitosť zmeniť všetko, čo nás robí nešťastnými. Každý deň sa tvárime, že tieto príležitosti nerozoznávame, dnešok je podobný včerajšku a taký istý bude i zajtrajší deň. Tí, čo venujú pozornosť všedným dňom, objavia v nich magické okamihy. Môžu byť ukryté vo chvíli, keď ráno vkladáme kľúč do zámky, v okamihu ticha po večeri, v tisíc a jednej maličkosti, ktoré sa nám zdajú všedné a stále rovnaké. Takéto okamihy existujú... a pomáhajú nám vydať sa na cestu za hľadaním snov.

Voda pre slony - Gruen, Sara

Voda pre slony

Autor: Gruen, Sara
Vydané: Bratislava: Tatran, 2011
Počet strán: 296
Cena: 11.90 Euro (358.50 Sk)

Aj keď deväťdesiatnik Jacob Jankowski o svojej mladosti veľa nehovorí, rád sa k nej vracia v spomienkach. V mysli si vybavuje časy, keď sa ako mladík hrou osudu ocitol v ošumelom vlaku, ktorý bol domovom pre Veľkolepý, svetový cirkus bratov Benziniovcov. Spomína na svet plný čudákov, klaunov, zázrakov, bolesti a vášne: svet riadený vlastnými pravidlami, ktoré rozhodovali aj o živote a smrti. Jacob sa stal jeho súčasťou keď sa mu šťastena obrátila chrbtom a on prišiel o rodičov a celý majetok. V Amerike začínala hospodárska kríza a bezradnému Jacobovi dal cirkus šancu na lepší život, ktorý sa však onedlho zmenil v skutočný boj o prežitie. Spoznáva Marlenu, krásnu jazdkyňu, ktorú do cirkusu priviedla láska k nesprávnemu mužovi, príťažlivému krotiteľovi šeliem s temným tajomstvom. Spoznáva aj obrovskú slonicu Rosie, ktorá mala byť pre cirkus veľkou nádejou, ale stane sa sklamaním, keď sa ukáže, že je úplne nevycvičiteľná. Len Jacob a Marlena sa o ňu naďalej s láskou starajú a tušia, že vie viac, ako sa zdá. Nezvyčajnú trojicu v podobe Jacoba, Marleny a Rosie spojí vzájomná láska, vďaka ktorej si udržia až do konca nádej na prežitie.

Výkupné - Garwood, Julie

Výkupné

Autor: Garwood, Julie
Vydané: Bratislava: Ikar, 2010
Počet strán: 456
Cena: 11.90 Euro (358.50 Sk)

Po smrti kráľa Richarda Levie Srdce sa Anglicko zmieta v bojoch medzi následníkom trónu a búriacou sa šľachtou. Jednou z obetí bezohľadného pustošenia a krviprelievania je aj nevinná Gillian, ktorá bola ešte len malé dievčatko, keď jej nemilosrdný a chamtivý barón Alford zavraždil otca a odtrhol ju od rodiny. Alford je odhodlaný získať späť drahocenný poklad kráľa Jána a rozzúri sa do nepríčetnosti, keď mu vzácna skrinka prekĺzne pomedzi prsty a vyše desať rokov ostane v tajnej skrýši. Z Gillian vyrástla krásna mladá žena a s pomocou udatných škótskych vodcov Ramseyho Sinclaira a Brodicka Buchanana sa usiluje nájsť kľúč k svojej minulosti. Vďaka ich odvahe a zručnosti, a spojenectvu so svojou novou priateľkou Bridgid KirkConnellovou, sa jej napokon podarí prekonať bezohľadného baróna Alforda. Práve vďaka udatným bojovníkom Gillian s priateľkou zistia, že túžba môže byť zbraňou dobyvateľov... a najväčším rizikom je poddať sa – hlbokému citu nečakanej lásky. Od tejto autorky odporúčam aj knihu Tajomstvo.

Ženy nášho rodu - Nagyová-Džerengová, Petra

Ženy nášho rodu

Autor: Nagyová-Džerengová, Petra
Vydané: Bratislava: Evitapress, 2010
Počet strán: 286
Cena: 10.99 Euro (331.08 Sk)

Aké sú ženy nášho rodu sa dozviete z novej knihy Petry Nagyovej-Džerengovej. Zobrazuje polstoročie v živote matky a dvoch dcér, ktorým ich minulosť a spoločenské konvencie nedovoľujú žiť naozaj šťastne. Až do chvíle, keď už nie sú so svojím osudom zmierené. Život slobodnej matky s dvoma deťmi nie je závideniahodný ani dnes. Ak sa však slobodnou matkou stalo dievča v dedinke kdesi na východe Slovenska v päťdesiatych rokoch minulého storočia, bola to hanba a poníženie pre celú jej rodinu. Rozhodne sa preto odísť do anonymného mesta, úplne sa odstrihnúť od svojho dovtedajšieho života a vychovávať svoje dve dcéry úplne sama. Helena a Marína sú celkom odlišné. Helena žije búrlivým životom uvoľnených rokov šesťdesiatych, no je to práve mladšia Marína, ktorá začne pátrať po svojich koreňoch, zisťovať ako žili jej starí rodičia a kto je vlastne jej otcom. Ako mladá vysokoškoláčka prežíva aj rok 1968, pod vplyvom politických udalostí v Československu je dokonca odhodlaná odísť aj so svojím priateľom Michalom do zahraničia. Helena však otehotnie a je zrejmé, že história sa bude opakovať – svoje dieťa bude vychovávať sama. Michal opúšťa krajinu sám, Marína sa rozhodne zostať a pomôcť tehotnej sestre aj starnúcej chorej matke. To však nie je to najťažšie, čo jej osud nachystal...