Medzinárodný deň školských knižníc

Medzinárodný deň školských knižníc 2011 Bojnice

Medzinárodný deň školských knižníc sa oslavuje každý rok štvrtý októbrový pondelok, tak tomu bolo aj v roku 2011. Mestská knižnica bola pozvaná do základnej školy. Hosťami podujatia bola na prvom pavilóne školy - ročníky 1. - 4. p. riaditeľka školy PaedDr. Eva Rybárová a pán Ing. Marián Krčík.

Medzinárodný deň školských knižníc 2010 Bojnice

Účastníci podujatia a teda aj hostia mali za domácu úlohu si priniesť aj svoju obľúbenú knihu detstva vo veku detí, ktorých boli hosťami. Pani riaditeľka čítala z Danky a Janky Márie Ďuríčkovej, obľúbenú rozprávku ako rastie tráva. Deťom ale poradila, aby sa skúsili započúvať, ako rastie tráva až keď bude teplo - na jar alebo ešte lepšie v lete. Lenka, knihovníčka mestskej knižnice mala najobľúbenejšie Slovenské rozprávky Pavla Dobšinského. Deti ukázali svoje prinesené obľúbené knihy.

Medzinárodný deň školských knižníc 2011 Bojnice

Hosť starších žiakov priniesol hneď tri knihy, ktoré mal rád vo veku detí: Taká som sa narodila, kniha autorky Denisy Legrixovej, Robinson Crusoe Daniela Defoa, Nado mnou nebo Roberta Serlinga. Hosť najskôr prezradil, prečo sa mu ktorá kniha páčila. No a keďže pán Ing. Krčík si doniesol aj knihy, ktoré napísal a je ich už osem, bolo naozaj o čom rozprávať. Ale nerozprával len sám. Bol to živý dialóg, v ktorom žiaci odpovedali aj na množstvo otázok a boli odmenení autorovými knihami. Pomocou mapy sveta, sa cestovalo, pretože kniha Smoking a fáračky hovorí o naplnení sna autora, ceste okolo sveta.

Medzinárodný deň školských knižníc 2011 Bojnice

Žiaci potom vo svojich triedach predstavovali svoje obľúbené knihy. Sme radi, že mnohé deti radi čítajú a nehanbia sa to ukázať. Veríme, že im pozitívny vzťah k čítaniu vydrží po celý život.